fbpx

“Pszczółka” ratuje pszczoły

18 kwietnia 2018
1 186 Wyświetleń

Fabryka Cukierków “Pszczółka” w Lublinie wraz z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczęła współpracę przy  organizowaniu akcji edukacyjnej, której celem jest ochrona pszczół dziko żyjących. 17 marca w XXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Nauczycieli Tajnego Nauczania przy ulicy Józefa Poniatowskiego 5 w Lublinie odbyły się zajęcia edukacyjno – warsztatowe prowadzone przez doktorantkę UMCS – Katarzynę Buczak. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się dlaczego pszczoły są niezbędne dla ludzi i środowiska naturalnego oraz w jaki sposób własnoręcznie w domu można stworzyć dogodne dla nich warunki. W ramach zajęć proekologicznych uczestnicy zajęć w obecności prezesa fabryki Aleksandra Batorskiego, postawili także przed szkołą specjalny hotel dla murarek ogrodowych – pszczół produkujących miód.

To już druga edycja akcji “Pszczółka ratuje pszczoły dziko żyjące”. Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwa, zwracając uwagę na istotę pszczół w ekosystemie oraz fakt, że nie wszystkie gatunki mogą zaatakować człowieka.

Przekazane szkołom hotele dla pszczół mają na celu zapewnienie schronienia owadom które w warunkach miejskich mają coraz większe problemy z przetrwaniem. W hotelach znajdują się puste łodygi trzciny, które są zasiedlane przez owady. Program przewiduje rozstawienie mieszkań dla pszczół w siedmiu jednostkach edukacyjnych na lubelszczyźnie: XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie, Zespole szkół nr 2  w Sawinie, Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku, I Liceum Ogólnokształcącym im. ks A.J. Czartoryskiego w Puławach, Niepublicznej Szkole Podstawowej Skrzydła w Lublinie oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu. ( pat )

Zostaw komentarz