fbpx

„Pszczółka” szuka kupców na swoje działki

19 kwietnia 2021
713 Wyświetleń

Na blisko 25 mln złotych wyceniła Fabryka Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. swoje nieruchomości, których chce się pozbyć. Są one zlokalizowane w Lublinie i Opolu Lubelskim. To dawne lokalizacje zakładów produkcyjnych „Pszczółki”, która kilka lat temu przeprowadziła się do nowoczesnej fabryki w lubelskiej strefie ekonomicznej.

– Chcemy wykorzystać koniunkturę na rynku nieruchomości, której nie przeszkadza nawet pandemia. Tym bardziej, że nasze dawne siedziby zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych miejscach np. w Lublinie w bliskim sąsiedztwie powstającego właśnie Dworca Metropolitarnego. Podobnie w Opolu Lubelskim, gdzie była fabryka znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta – mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

Spółka chce sprzedać przy ul. Krochmalnej w Lublinie dwie działki. Obie nieruchomości mogą być atrakcyjne dla deweloperów, gdyż obowiązujący plan zagospodarowania pozwala na budowę mieszkań i obiektów usługowych. Większa z działek ma prawie 2 hektary, druga jest znacznie mniejsza, bo ma 0,07 ha.

Główne funkcje terenu, które zostały wyszczególnione w planie zagospodarowania uchwalonym przez Radę Miasta w 2018 roku, mają charakter inwestycyjny. Plan przeznacza te grunty pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o wysokości od jednego do czterech kondygnacji. Oprócz mieszkań nowy inwestor będzie mógł rozwinąć przy ul. Krochmalnej usługi. Plan przewiduje szeroki ich zakres, od administracji i biur, poprzez gastronomię i handel, po stworzenie bazy hotelowej.

Z kolei w Opolu Lubelskim działki, na których zlokalizowany jest były zakład produkcyjny, zajmują powierzchnię prawie 2 hektarów. Położone są przy drodze wylotowej na Lublin, w sąsiedztwie rewitalizujących się obiektów dawnej Cukrowni Opole Lubelskie i Galerii Stokrotka. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza te tereny pod zabudowę produkcyjną, magazynową i miejsce składowania.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdująca się przy ul. Fabrycznej w Opolu Lub. została oszacowana na blisko 4,2 mln. zł. Z kolei w Lublinie, odpowiednio: na ok. 20,6 mln zł., a mniejszej na 269 tys. zł.

Zostaw komentarz