fbpx

Remont magistrali wodociągowej w Lublinie

11 czerwca 2019
850 Wyświetleń

Rozpoczął się remont magistrali wodociagowej Ø800, która zaopatruje ok. 40 procent mieszkańców Lublina w wodę. Prace odbywają się w dwóch etapach. Etap I przebiega przez skrzyżowanie ulic Diamentowej i Wrotkowskiej, obejmując odcinek o długości 457 m. Etap II natomiast obejmie odcinek wzdłuż ulicy Samsonowicza o długości 756 m. Prace remontowe potrwają od 10 czerwca do końca września. Sposób przebudowy został zorganizowany tak, aby nie powodować długotrwałych utrudnień w ruchu i uciążliwości dla mieszkańców.

Inwestując w budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych nie można zapominać o potrzebie odtwarzania właściwości użytkowych obiektów i urządzeń, które często od kilkudziesięciu lat zaopatrują mieszkańców naszego miasta w wodę – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina.

Przygotowywaliśmy się do tego remontu bardzo starannie, przez okres prawie 2 lat. Jest to kontynuacja robót, które prowadziliśmy w latach 2014-2015. Przebudowa rurociągu Ø800 wpisuje się w plany miasta dotyczące przebudowy ciągów komunikacyjnych, pod którymi przebiega magistrala – dodał Sławomir Matyjaszczyk, Prezes Zarząd MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie.

Dodatkowo, dzięki wybranej metodzie bezwykopowej z zastosowaniem rękawa termoutwardzalnego na miejscu (CIPP) znacznie ograniczymy czas trwania prac remontowych i obniżymy o koszty remontu – zapowiedział Piotr Stelmach, Zastępca Kierownika Wydziału Sieci Wodociągowej MPWiK.

Efektem remontu magistrali będzie poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę mieszkańców Lublina, ograniczenie awarii w miejscach przyszłych inwestycji drogowych i zwiększenie niezawodności działania systemu wodociągowego, dzięki inwestycjom towarzyszącym remontowi magistrali, np. budowie pompowni na Al. Smorawińskiego oraz wybudowaniu nowych odcinków wodociągu w ul. Diamentowej, Roślinnej i Domeyki. (UM Lublin)

Zostaw komentarz