fbpx

Rolls-Royce Motor Cars ogłasza rekordowe wyniki sprzedaży za 2021 rok

12 stycznia 2022
1 110 Wyświetleń

W 2021 roku Rolls-Royce Motor Cars zanotował najwyższy wynik sprzedaży w 117-letniej historii marki.

2021 rok był fenomenalny dla Rolls-Royce Motor Cars. Dostarczyliśmy więcej samochodów niż kiedykolwiek w 117-letniej historii marki, a nienotowany dotąd popyt na wszystkie produkty dotyczył każdego z globalnych rynków. Nasze niezwykle silne portfolio produktów, wyjątkowa oferta Bespoke wraz z pierwszym rokiem, gdy można było zamawiać Ghosta, premierą Black Badge Ghosta w październiku, a także rekordowym popytem na personalizację Bespoke – to wszystko w znaczący sposób przyczyniło się do naszych niezwykłych osiągów. Znajdujemy się w ogromnie zachęcającej sytuacji, w momencie, gdy szykujemy się do historycznego wydarzenia, jakim będzie premiera modelu Spectre, naszego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. Na bazie tegorocznego sukcesu wciąż będziemy ewoluować w stronę marki prawdziwego luksusu, czegoś więcej, wykraczającego poza sferę motoryzacji.

– Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars

Firma dostarczyła klientom na całym świecie 5,586 samochodów, o 49 proc. więcej, niż w 2020. Liczba odzwierciedla rekord wszechczasów w większości regionów, w tym w Chinach, Amerykach, w regionie Azji i Pacyfiku, a także w wielu krajach na całym świecie.

foto Dominik Kalamus

Każdy z modeli marki osiągnął sukces sprzedażowy. Wzrost był zasługą silnego popytu na Ghosta, wzmocnionego dodatkowo po premierze Black Badge Ghosta w październiku 2021 r. Wspólnie, z niesłabnącym zainteresowaniem Cullinanem oraz najwyższym modelem marki – Phantomem, przełożyło się to na wypełnienie książki zamówień do trzeciego kwartału 2022 roku. Historycznie rekordowymi wynikami może się również pochwalić program Provenance, sprzedaży używanych samochodów.

Na rekordowym poziomie utrzymały się również zamówienia Bespoke, reprezentowane przez personalizowane zamówienia spektakularnego Phantoma Oribe stworzonego wspólnie z marką Hermès, Phantoma Tempus oraz kolekcjonerską serię Black Badge Wraith i Black Badge Dawn Landspeed. Firma zasygnalizowała swoje zaangażowanie we współczesny ruch personalizacji nadwozi stworzeniem działu Rolls-Royce Coachbuild i prezentacją arcydzieła, jakim był model Boat Tail.

foto Auto Fus Group

W 2021 roku Rolls-Royce ogłosił również swój pierwszy elektryczny samochód, Spectre. Wyjątkowe przedsięwzięcie, jakim jest wprowadzenie Spectre na rynek do czwartego kwartału 2023 roku, już trwa, podobnie jak najbardziej rygorystyczny program testów. Podróż na dystansie 2,5 mln km sięgająca do czterech krańców świata, ma zasymulować ponad 400 lat użytkowania Rolls-Royce’a.

Wraz z przygotowaniami do elektrycznej przyszłości marki, Rolls-Royce systematycznie pracuje nad zaspokojeniem rosnącego popytu na samochody z obecnego portfolio, co udaje się dzięki elastycznemu procesowi produkcji i zaangażowaniu zespołu liczącego obecnie ponad 2000 osób pracujących w Home of Rolls-Royce w Goodwood i na całym świecie. Obecnie fabryka w Goodwood pracuje na pełnych obrotach w systemie dwuzmianowym, aby móc dostarczyć zamówienia klientom z całego świata.

Rolls-Royce będzie wciąż inwestował w rozwój swojej fabryki tak, aby była gotowa na elektryfikację modeli i przyjęcie na pokład nowej kadry – rekordowa liczba stażystów (37 osób) ma dołączyć do firmy w 2022 roku.

foto Auto Fus Group

W nawiązaniu do rocznych wyników, , CEO Torsten Müller-Ötvös powiedział: “To był prawdziwie historyczny rok dla Rolls-Royce Motor Cars. Podczas 12 miesięcy zanotowaliśmy najwyższą sprzedaż, świętowaliśmy premierę najnowszego modelu z rodziny Black Badge, zadziwiliśmy świat umiejętnością tworzenia nadwozi na zamówienie i zrobiliśmy ogromny krok ku elektrycznej przyszłości.”

Jak zawsze, to wszystko nie byłoby możliwe bez poświęcenia i zaangażowania ze strony niezwykłych ludzi z Home of Rolls-Royce, naszego międzynarodowego zespołu i globalnej sieci dealerskiej. Chciałbym podziękować i pogratulować każdej osobie. Mam zaszczyt i przyjemność pracować z tymi osobami co dnia.”

foto wstępne Dominik Kalamus

Zostaw komentarz