fbpx

„Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny” – poplenerowa wystawa ilustracji

7 września 2015
Komentarze wyłączone
593 Wyświetleń

Zapraszamy na poplenerową wystawę ilustracji “Różnorodność kulturowa Zamojszczyzny”. Bogactwo kulturowe Zamościa i Zamojszczyzny wynika z tego, że właśnie tutaj zmaterializowały się w niespotykanej nigdzie formie renesansowe idee, z miejscową tradycją artystyczną i budowlaną, przyczyniając się do wytworzenia regionalnego stylu w architekturze.

Wpływ na kulturę i sztukę mieli również przedstawiciele innych narodowości, którzy tutaj się osiedlali. Taki wielokulturowy krajobraz Zamojszczyzny od lat inspiruje artystów. To źródło inspiracji pokazane zostało w pracach artystów, uczestników XXIV Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską w 2008 roku.

Na wystawie znalazły się prace: J.Brześcińskiej-Riccio, E.Hałasy, Z.Kołaczka, O.Korowaja, G.Łyko, J.Marcolli, A.Michalskiej-Szwagierczak, S.Michnowskiego, W.Orlińskiej, B.Orlińskiego, S.Ożoga, J.Pasiecznego, S.Pasiecznego, S.Pokryszki, H.Szkutnika, M.A.Terleckiego, J.Tyburskiego, Z.Witwickiego, W.Zembrzuskiego.

Prace pochodzą ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej, wystawa prezentowana jest do końca września w letniej galerii BWA -Galerii Zamojskiej przy ulicy Grodzka 15 w Zamościu.

Komenatrze zostały zablokowane