fbpx

Rusza wyszukiwarka inicjatyw pomocowych w Lublinie

6 maja 2020
513 Wyświetleń

Miasto Lublin uruchamia wyszukiwarkę inicjatyw pomocowych dla mieszkańców. Wygodnie i w jednym miejscu można sprawdzić, które organizacje pozarządowe aktywnie działają w trudnym czasie epidemii i jakie działania podejmują.


– Epidemia postawiła nas w nowej sytuacji. Wiele osób od razu ruszyło z pomocą sąsiadom, którzy tego potrzebowali. Jednocześnie otrzymujemy zapytania dotyczące tego, w jaki sposób można włączyć się w działania lub kogo można bezpośrednio w nich wesprzeć. Na stronie internetowej Miasta Lublin działa wyszukiwarka inicjatyw pomocowych, która jasno pokazuje skalę solidarności międzyludzkiej. Zachęcamy wszystkie organizacje i grupy nieformalne do zgłaszania swoich inicjatyw, aby były one dostępne w jednym miejscu. – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji
Wyszukiwarka dostępna jest na stronie internetowej  https://link.do/organizujemysie

Informacje zostały podzielone na cztery kategorie: 

  1. Chcę się zaangażować i działać – w tej kategorii znajduje się wykaz inicjatyw, w które każda osoba może się włączyć indywidualnie, poświęcając swój czas.
  2. Chcę wspierać finansowo – ci z nas, którzy nie mogą osobiście zaangażować się w akcje solidarnościowe, a chcieliby je wspierać, mogą znaleźć wykaz inicjatyw, które aby funkcjonować potrzebują wsparcia finansowego.
  3. Potrzebuję wsparcia/pomocy – jeśli jestem osobą, która w tym trudnym okresie wymaga wsparcia, w tej kategorii można znaleźć wykaz inicjatyw pomocowych wraz z kontaktem do nich.
  4. Wsparcie edukacyjne – edukacja rozumiana szeroko w czasie zamkniętych szkół i instytucji kultury to duże wyzwanie i w tym dziale prezentujemy inicjatywy z tego zakresu.

Piątym działem strony jest formularz zgłaszania inicjatyw. Ankieta dostępna jest pod adresem: https://link.do/zglosdzialanie

Materiały UM Lublin||foto Pixabay

Zostaw komentarz