fbpx

Scena Reduta już w trasie!

9 marca 2022
867 Wyświetleń

4 marca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury została zainaugurowana tegoroczna trasa objazdu Sceny Reduta. Widzowie z Tarnogrodu obejrzeli spektakl „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Tytułowe role brawurowo zagrały Stanisława Celińska i Lucyna Malec.

Tegoroczna trasa objazdowej Sceny Reduta – projektu, którego inicjatorem i liderem jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie – rozpoczęła się w Tarnogrodzie spektaklem „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Na scenie widzowie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury mogli zobaczyć znane i cenione polskie aktorki Stanisławę Celińską i Lucynę Malec. Spektakl opowiada historię dwóch dojrzałych kobiet, których życie i historia to zupełnie różne doświadczanie świata, siebie, człowieka i relacji.

Spektakl zagości jeszcze na trasie Sceny Reduta 1 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku i 2 kwietnia w Biłgorajskim Centrum Kultury. Widzowie będą mogli obejrzeć także spektakl Teatru im. J. Osterwy w Lublinie „Małe zbrodnie małżeńskie” Erica Emmanuela Schmitta w reżyserii Marka Pasiecznego oraz „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego w reżyserii Jana Hussakowskiego.

Scena Reduta w tym roku zagościła już w Ternogrodzie i Krasnymstawie a na trasie są jeszcze Kraśnik, Biłgoraj, Chełm i Hrubieszów. Trasę Sceny Reduta można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych a aktualny repertuar znajduje się na stronie internetowej www.scenareduta.pl.

foto spektakl „Grace i Gloria” z Tarnogrodu, autor: Zmicer Waynowski

Zostaw komentarz