fbpx
seminarium_creart

Seminarium CreArt – Pandemiokracja. Kultura w nowej czasoprzestrzeni społecznej

23 czerwca 2020
589 Wyświetleń

Miasto Lublin i Galeria Labirynt zapraszają na seminarium lokalne Pandemiokracja. Kultura w nowej czasoprzestrzeni społecznej. poświęcone funkcjonowaniu instytucji, artystów oraz uczestnictwa w kulturze w społeczeństwie po pandemii. Seminarium odbędzie się w ramach cyklu wykładów CreArt online od 23 do 27 czerwca.

Seminarium zostanie przeprowadzone w formie webinarów od wtorku do soboty (23-27 czerwca). Uczestnicy będą rozmawiać o tym jak zmieni się społeczne postrzeganie kultury i sztuki i jak będzie wyglądał powrót do dawnych miejsc i instytucji kultury w nowych warunkach epidemii. W trakcie wykładów uczestnicy pochylą się także nad problemami, które ujawniła pandemia – to m.in. wykluczenie cyfrowe, przemoc domowa, odizolowanie społeczne osób z niepełnosprawnościami, ale także zastanowią się nad nowymi aspektami, które pojawiły się w społeczeństwie: samoorganizacją, solidarnością czy formami obecności w przestrzeni publicznej.

Harmonogram webinarów:

  • 23 czerwca (wtorek), godz. 17.00: Edwin Bendyk, Waldemar Tatarczuk, Ewa Domańska, Agnieszka Kurant,
  • 26 czerwca (piątek), godz. 14.30: Edwin Bendyk, Waldemar Tatarczuk, Bogna Świątkowska oraz Marta Gendera, Wojciech Kozłowski, Paweł Łysak, Joanna Mytkowska, Piotr Stasiowski, Monika Szewczyk, Marek Wasilewski, Hanna Wróblewska,
  • 27 czerwca (sobota), godz. 14.30: Edwin Bendyk, Waldemar Tatarczuk, Piotr Krajewski, Piotr Celiński.

Więcej o seminarium na stronie Lublin.eu. Linki do poszczególnych webinarów zostaną umieszczone w wydarzeniach na profilu Facebook. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM).

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” (“CreArt. Network of Cities for Artistic Creation”) współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Zostają drzewa przy Lipowej w Lublinie

Zostaw komentarz