fbpx

Siedem kontynentów, dwa motocykle i jedna wielka przygoda

6 stycznia 2016
Komentarze wyłączone
1 154 Wyświetleń

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodróż dookoła świata, motocyklem. Marzenie wielu, jednak niewielu ma odwagę na jego realizację. Michał Jeżyna w najodleglejsze zakątki podróżował niejednokrotnie, właśnie na motocyklu. Z motocyklem ma emocjonalną więź, bo zawdzięcza mu bezpośrednie, nieograniczone szybami samochodu obcowanie ze światem, co według Michała nadaje sens podróżowaniu. Gdy poznał Anię Żak, równie mocno kochającą motoryzacyjne wojaże, jednomyślnie uznali, że nadszedł czas na realizację najbardziej śmiałego, a zarazem kuszącego planu, podroży dookoła świata właśnie na motocyklu.

– We dwójkę, na dwóch takich samych motocyklach wyruszamy w lipcu z zamiarem postawienia kół na wszystkich 7 kontynentach. Podróż szacowana jest na półtora roku i zaplanowana bez przerw. Zgodnie z naszym stanem wiedzy, wyprawy o takich założeniach prawdopodobnie w historii polskiego motocyklizmu dotychczas nie było.- pokrótce opowiada Michał.

 

Trasa rozpoczynie się w Azji. Począwszy od Iranu i Pakistanu, a następnie przez himalajskie przełęcze motocykliści kierować się będą na Birmę. Dłużej zabawią w Azji Południowo-Wschodniej. Następnym etapem jest wizyta w Australii i Nowej Zelandii, dalszym wyzwaniem będzie próba dostania się na Antarktydę. Ania z największą ekscytują czeka na podróż po Ameryce Południowej. -Później czeka nas wycieczka przez zachodnie wybrzeże USA, aż do Prudhoe Bay na Alasce, gdzie początek ma słynna PanAmericana i można dotknąć Oceanu Arktycznego. Następnie poprzez moją wymarzoną Kanadę chcemy dotrzeć do Nowego Yorku, skąd czeka nas długi lot do Kapsztadu- opowiada Michał. Ostatnim punktem na ich mapie będzie Afryka, która jednocześnie stanowi dla nich wielką niewiadomą.

 

Z przyjemnością LAJF obejmuje podróż tych dwojga śmiałków patronatem medialnym, będziemy na bieżąco informować Was o przygotowaniach do podróży, a w jej trakcie dzielić się niezwykłymi widokami i odczuciami Michała i Ani, którym mocno kibicujemy.

Zapraszamy również na ich bloga:

http://feeltheworld.pl/wordpress/?page_id=1168 oraz na fanpage’u na  https://www.facebook.com/feeltheworldpl/.

A poniżej prezentujemy film zapowiadający:

 

 

Komenatrze zostały zablokowane