fbpx

Song Book Made in #jazzUMCS

21 stycznia 2019
1 008 Wyświetleń

Już 23 stycznia 2019 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym ACK Chatka Żaka odbędzie się koncert zatytułowany Song Book Made in #jazzUMCS.

Wokaliści i instrumentaliści studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS zaprezentują program złożony z piosenek o charakterze raczej spokojnym i stonowanym. Utwory te wywodzą się w z muzyki rozrywkowej i poezji śpiewanej. Stylistyka opracowań, które zostaną zaprezentowane jest trudna do zdefiniowania. Będzie można znaleźć w nich elementy jazzu oraz współczesnej muzyki pop. W tegorocznej edycji Made in #jazzUMCS wykonawcy szczególną uwagę poświęcają interpretacji wspaniałych poetyckich tekstów. Ich zamiarem jest oddanie pełni głębi wyrazowej liryki zawartej w prezentowanych utworach. Podobnie jak w ubiegłorocznym koncercie Ballad Book Made in #jazzUMCS i teraz, będzie to muzyka odzwierciedlająca osobowości wykonawców, zarówno wokalistów jak i instrumentalistów.

W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie. Między innymi będzie Miłość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Janusza Lipińskiego, Sielanka o domu Wojciecha Belona, C’est la Vie Jacka Cygana i Wiesława Pieregorólki, Whiter Shade of Pale Keitha Rieda i Gary Brookera czy You’ve Got a Friend Carole King.

Od kilku lat nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą Made in #jazzUMCS opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz prof. UMCS.

Nad repertuarem, który będzie zaprezentowany 23 stycznia zespół pracuje od października.

Song Book Made in #jazzUMCS, to kolejny występ studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Koncerty te wpisują się w stały scenariusz pejzażu artystycznego Lublina.  

 

wykonawcy:

 

Zuzanna Kosek – viol

Michał Orkiszewski – viol

Karol Kozak – acc

Wojciech Gadaszewski – p, kb

Mateusz Roger Strzempa – p, kb, acc

Marcin Małek – p, kb

Mateusz Głowala – g

Jan Jasiński – g

Jan Załęski – g

Anna Gurba – b

Arek Borzęcki – b

Piotr Karczewski – dr, perc

Adam Jan Lipiński – dr, perc

Przemysław Wójcik – dr, perc

 

vocal:

Michalina Lipińska

Aleksandra Rudzińska

Alicja Ruszczak

Karolina Szatkowska

Weronika Wardak

Jan Jasiński

Łukasz Kukiełka

23 stycznia 2019

Inkubator Medialno-Artystyczny ACK Chatka Żaka

Lublin, Radziszewskiego 16

godz. 19:00

wstęp wolny

 

 

Zostaw komentarz