fbpx

Sorento w nowej kreacji

31 lipca 2015
Komentarze wyłączone
1 165 Wyświetleń

kia_sorento_my15_heated_steering_wheel_6148_29264_2Nowa KIA Sorento, została stworzona przez producentów prawie od podstaw. Dlaczego prawie? A no dlatego, że dotychczasowa płyta podłogowa Sorrento została jedynie zmodyfikowana. Jednak dzięki tej modyfikacji rozstaw osi zwiększył się aż o 80 mm .

Nadwozie nowego Sorento zdecydowanie bardziej przystaje do europejskich gustów. „Grill” jest duży , a maska silnika stosunkowo długa. Obecne auto jest znacznie niższe, co daje zamierzone przez producenta wrażenie masywności. Pierwszy rzut oka na Sorento jest dość przyjemny. Chociaż auto wygląda na duże to dzięki stosunkowo niskiemu progowi zajęcie w nim miejsca nie stanowi problemu nawet dla filigranowej kobiety w obcisłej, wieczorowej kreacji.

Samo wnętrze jest przestronne i dzięki temu mamy wrażenie, że siedzimy w aucie typu VAN. Nie odbiega to wiele od rzeczywistości, bowiem podobnie jak poprzedni model auto jest siedmioosobowe. Ostatnie dwa fotele chowane są w podłodze, a ich złożenie lub rozłożenie jest bardzo proste. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zwiększyć pojemność bagażnika ze 142 l/przy 7 osobach/ do 606 l /przy 5 osobach/.Ciekawym pomysłem jest również skrytka pod podłogą, w której możemy schować roletę od bagażnika.

KIA właściwaNa desce rozdzielczej naszą uwagę przyciąga prędkościomierz. Jest duży i czytelny, z opcją odczytu w milach i kilometrach. Mnie osobiście kojarzy się z cyferblatem zegara z kukułką. Umieszczony na środkowym panelu 7 calowy wyświetlacz jest przyjazny dla użytkownika. Przy jego pomocy możemy sterować dostępnymi w aucie urządzeniami multimedialnymi włącznie z nawigacją, która jak zapewnił nas Pan Mariusz Ciechomski z Techno Top – przedstawiciela najwiekszego na lubelskim rynku dealera firmy KIA , jest aktualizowana co roku bezpłatnie, przez okres 7 lat.

Materiały użyte do wykończenia wnętrza samochodu mają przyjemną w dotyku i elegancką fakturę. Testowany przez nas model był dodatkowo wyposażony w wentylowane i ogrzewane fotele, co w upalne dni okazuje się to niezwykle przydatnym rozwiązaniem.

Niewątpliwie nowością jest system podglądu otoczenia wokół samochodu korzystający z czterech kamer /z lotu ptaka/ oraz ulegający aktywacji w chwili wykrycia bliskości kluczyka, system automatycznego otwierania tylnej klapy bagażnika. Doceni to każdy, kto sam robi zakupy.

Testowanego przez nas SUV-a zasilał dwulitrowy silnik wysokoprężny o mocy 185KM . Jednostka dość dobrze dawała sobie radę, szczególnie podczas jazdy w trybie sport .

Podsumowując wrażenia z użytkowania KIA Sorento bez oporu możemy powiedzieć ,że koreański producent bardzo konsekwentnie przełamuje ugruntowany niesłusznie mit auta ot takiego sobie… Nowa KIA Sorento jest bardzo uniwersalnym samochodem nadającym się zarówno do wyjazdu za miasto jaki i na wieczorową galę.

TECHNOTOP-KALINÓWKA-LUBLIN – LUBLIN

Kalinówka 43A
21-040 Lublin

Telefon: 81 748 88 88
Fax: 81 748 88 16
www.technotop.kia.pl

Tekst Piotr Nowacki

Foto Marek Podsiadło

Komenatrze zostały zablokowane