fbpx

„Straszny Dwór” w Kozłówce

12 sierpnia 2019
859 Wyświetleń

Teatr Muzyczny w Lublinie we współpracy z Fundacją im.Wincentego i Franciszka Lesslów, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika”, zapraszają na plenerową prezentację opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Nasze założenie opieramy na kooperacji orkiestry i chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, zespołu solistów, którego trzon stanowić będą artyści związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu, a także zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” działającego od 65 lat, obecnie przy POK „Dom Chemika”. Celem jest także zachęcanie nowych środowisk i grup odbiorców do korzystania z oferty kultury wysokiej, w tym muzyki operowej. Wykorzystane w realizacji „Strasznego Dworu” elementy polskiej architektury i krajobrazu nawiązują nie tylko do tytułu dzieła, ale także do widocznego w utworze etosu rodziny, podkreślając również patriotyzm i honor, których symbolem w świadomości Polaków wydaje się być dwór i jego tradycja.- podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Spektakl odbędzie się w ramach cyklu “Opera na prowincji” 15 sierpnia o godzinie 20:00, przed Pałacem Zamoyskich w Kozłówce. Celem wydarzenia jest udostępnienie i przybliżenie twórczości Moniuszki szerszemu gronu odbiorców. Wstęp wolny.

Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki (1819 – 1872). W tym roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej, który jest autorem również takich dzieł jak „Halka” czy „Paria”.

 

 

 

Zostaw komentarz