fbpx

Studio Tańca UDS World of Dance

26 czerwca 2017
1 889 Wyświetleń
Studio Tańca UDS to lubelska marka o ogólnopolskiej i międzynarodowej sławie, jest pozaszkolną formą edukacji artystycznej, która istnieje w Lublinie od 2007 roku. Jest członkiem Polskiej Federacji Tańca (PFT) oraz International Dance Organization (IDO). Studio Tańca UDS działa w ramach UDS ART COMPLEX od 2007 roku. Tancerze UDSu co roku reprezentują Lubelszczyznę na najbardziej prestiżowych imprezach tanecznych. Wśród społeczności tanecznej, dzięki licznym osiągnięciom i intensywnej działalności Studia Tańca UDS stali się nieformalną „kuźnią talentów” w dziedzinie tańca nowoczesnego, a Lubelszczyzna stolicą tego stylu.Do największych osiągnięć tanecznych w kategorii hip hop, zdobytych w latach 2007-2016 przez Studio Tańca UDS podczas imprez rozgrywanych pod patronatem International Dance Organization, należą:
• 9 tytułów Mistrza Świata,
• 12 tytułów Wicemistrza Świata,
• 8 Brązowych Medali Mistrzostw Świata,
• 6 tytułów Mistrza Europy,
• ponad 80 medali oraz tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski.
3 czerwca tego roku w Wilnie odbyły się eliminacje do największego na świecie wydarzenia tanecznego – WORLD OF DANCE. Debiutująca na tym evencie grupa UDS JUNIOR zdobyła dwa najważniejsze tytuły przyznawane pod- czas pierwszego etapu kwalifikacji:
– pierwsze miejsce w kategorii Youth Division – czyli formacji do 18 roku życia – nagrodę Crowd Favourite Youth Division – czyli faworyta publiczności. Najbardziej utalentowane grupy taneczne z całego świata, po przejściu pierwszego etapu eliminacji, odbywających się w ponad 30 krajach, mogą skonfrontować swoje umiejętności i uzyskać tytuł „THE BEST IN THE WORLD”, czyli „NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE” zespołu tanecznego. Trzeba nadmienić, że jako pierwsza w historii Polski, grupa UDS JUNIOR otrzymała kwalifikacje do  finału wygrywając w etapie eliminacyjnym. W tym roku Finał World Of Dance odbywa się 22 lipca 2017 roku w Los Angeles/ Pasadena, w Californii. Stany Zjednoczone to kolebka kultury hip hop i marzenie każdego tancerza. Grupa UDS Junior, która wspólnie stanęła na Litwie na podium, w swoich szeregach ma 35 bardzo utalentowanych i zdeterminowanych młodych ludzi. Aktualnie cała drużyna stanęła przed ogromnym problemem związanym z wyjazdem. Koszt lotów, noclegów, transportu, udziału w imprezie może przekroczyć nawet 6 000 zł za osobę, czyli ponad 210 000 zł za całą grupę. Kwoty związane z wyjazdem są poza możliwościami  finansowymi większości rodziców tancerzy. Wyjazd będzie miał uzasadnienie tylko wtedy, kiedy wszystkie z 35 osobowej grupy osoby będą mogły wziąć udział w wydarzeniu. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tancerzy i ich wyjazdu na World of Dance do Stanów Zjednoczonych Ameryki (Los Angeles, California). Wpłaty można dokonać za pośrednictwem: pomagam.pl/UDSnaWOD, oraz bezpośrednio na konto 5110902590000000 0133217327 Kama Tours – z dopiskiem “darowizna na UDSnaWOD”.

Liczba komentarzy: 3

Zostaw komentarz