fbpx

Stylowy Ford Edge

25 lutego 2019
1 242 Wyświetleń

Od kiedy do Europy trafiły pierwsze samochody marki Ford, minęło ponad sto lat. Ten jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie swoją historię właśnie świętuje nowym Fordem Edge, oferującym innowacyjne rozwiązania wspomagające kierowcę, nowe, mocne układy napędowe i wyjątkowo komfortowe wyposażenie.

Nowy Ford Edge to najbardziej zaawansowany technologicznie SUV w historii, proponujący kompleksową gamę czujników i technologii wspomagających kierowcę, zaprojektowanych tak, aby podróż była wygodniejsza i mniej stresująca, a także pomagała kierowcom unikać lub łagodzić skutki kolizji.

Nowy 2-litrowy silnik Bi-Turbo EcoBlue, który pod maską Edge dysponuje mocą 238 KM, został połączony z układem napędowym Ford Intelligent All Wheel Drive, zapewniającym zoptymalizowany przebieg momentu obrotowego przy niskich obrotach silnika, gwarantując także niski poziom hałasu i drgań, a jednocześnie zapewniając płynne i liniowe przyspieszanie, a przez to bardziej komfortową jazdę.

 

W usprawnionej turbosprężarce oraz kolektorze wydechowym wykorzystano około 30 procent niklu, by uzyskać optymalną odporność na temperatury dochodzące do 860°C, jakie pojawiają się w układzie doładowania Bi-Turbo. Układ chłodzenia cieczą obejmuje łożyska turbosprężarek i korpus sprężarki niskociśnieniowej.

 

Nowa 8-biegowa przekładnia automatyczna Forda została zaprojektowana, by jeszcze skuteczniej zoptymalizować zużycie paliwa i zapewnić dynamiczną jazdę oraz płynną i szybką zmianę biegów.

Bycie w kontakcie z tym, co na zewnątrz, w Fordzie Edge jest kolejnym priorytetem. Bezprzewodowe ładowanie telefonu oraz oferowany w standardzie system komunikacji i rozrywki Ford SYNC 3 kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™ umożliwia kierowcy kontrolowanie podłączonych smartfonów, systemu audio, nawigacji i klimatyzacji za pomocą poleceń głosowych i 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

Dla użytkowników dostępne są również wrażenia dźwiękowe dzięki nowemu systemowi audio B&O PLAY klasy premium. System wykorzystuje 10-kanałowy cyfrowy procesor dźwięku do sterowania i korygowania dźwięku z każdego głośnika, zapewniając równomierny rozkład dźwięku w całym wnętrzu. A opcja dźwięku surround to już prawdziwa muzyczna uczta. Dodatkowo korzystając z pełni konfigurowalnego cyfrowego zestawu wskaźników 3D, który umożliwia kierowcom personalizowanie układu prędkościomierza, obrotomierza i informacji o pojeździe w celu dostosowania ich do własnych preferencji, a nawet wyboru jednego z siedmiu kolorów, przy zachowaniu przejrzystości i eleganckiego wyglądu, można odnieść wrażenie, że znajdujemy się w najnowocześniej wyposażonej sali koncertowej.

 

Zmiany wizualne dotyczące całej linii modelowej Edge obejmują szerszy przedni wlot powietrza z unikalnym wykończeniem dla każdego poziomu wyposażenia i odświeżoną stylizację pasa przedniego, która wzmacnia atletyczny, nowoczesny wygląd samochodu. Standardowe reflektory i światła tylne w technice LED można uzupełnić o dostępne sygnaturowe światła LED do jazdy dziennej. Przeprojektowana maska silnika poszerza optycznie nadwozie, nadając mu bardziej zdecydowanego wyglądu.

 

Dzięki harmonijnie skomponowanym materiałom wysokiej jakości i nowatorskiemu wzornictwu przestronnego wnętrza nowego Forda Edge – nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

 

Przekonajcie się Państwo o tym sami.

Zapraszamy.

Zostaw komentarz