fbpx

Sukces Justyny Marciniak

26 maja 2015
Komentarze wyłączone
1 197 Wyświetleń

11335785_751534328299601_230389766_n Justyna Marciniak, zawodniczka Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego jest aktualną mistrzynią Polski, Europy i Świata w Karate Tradycyjnym.
23-24 maja we Włocławskiej Hali Mistrzów we Włocławku, odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Przez dwa dni rywalizowali ze sobą karatecy z 56. klubów z całej Polski w kat. senior, młodzieżowiec, junior starszy i junior młodszy. Zawody miały intensywny i profesjonalny przebieg techniczny. Turniej trwał od 9.00 do 19.00,
wystartowało w nim łącznie kilkuset zawodników.
Jedyny złoty medal dla Lublina wywalczyła aktualna Mistrzyni Świata i Europy- Justyna Marciniak (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego).
– Jest to najbardziej wymagający sprawdzian w roku, nawet dla nas- zawodników ścisłej Kadry Narodowej w Karate. Polacy są niezwykle silni w tej dyscyplinie na arenie globalnej. Oznacza to, że poziom zawodów był wybitny. O złoto walczyli najlepsi zawodnicy na świecie- powiedziała zawodniczka.
Marciniak jest doświadczoną zawodniczką, która w październiku tamtego roku zdobyła dla Lublina podwójne Mistrzostwo Świata seniorów w konkurencji walk. -Taki tytuł zawsze zobowiązuje mnie do dobrego wyniku w kolejnym sezonie. Jestem sportowcem z krwi i kości, mój ojciec był bramkarzem w Lubliniance i po nim sportowy hart ducha. Był to dla mnie wymagający sezon. Pokonałam kontuzję i wprowadziłam nowy system treningowy oparty na moim doświadczeniu. W profesjonalnym przygotowaniu pod kątem sportowym pomagali mi znani sportowcy. Mam nadzieję, że wyniknie z tego pozytywna współpraca – skomentowała.

Justyna oprócz świetnych wyników w karate, realizuje się ostatnio na innych polach. Jest trenerem personalnym w Warszawie gdzie obecnie mieszka, ukończyła kurs fitness. Lokalnie prowadzi ”FIT-warsztaty”, które stały się hitem w ”GACA-SPA”.- Fitness i zdrowe odżywianie to moja miłość. Sport ma wiele twarzy i stał się ostatnio bardzo popularny- to mnie cieszy! Mam duże doświadczenie w sporcie i ciągle się rozwijam- liczą się kompetencje. Chcę wprowadzić ”FIT-warsztaty” w Lublinie przy pomocy potencjalnych sponsorów – opowiada.

Wynik Mistrzostw Polski:
1 miejsce- kogo-kumite kobiet,
2 miejsce- kata indywid.,
2 miejsce- kumite ind.,
3 miejsce- fuku-go.

Komenatrze zostały zablokowane