fbpx

Sylwester 2015 w Lublinie

25 listopada 2015
Komentarze wyłączone
1 138 Wyświetleń

sylwester2Oficjalnie ogłoszono już program tegorocznej imprezy sylwestrowej w Lublinie. W tym roku zrezygnowano z dużych koncertów, na rzecz różnego rodzaju widowisk i pokazów. Pomysł oryginalny i znacznie mniej obciążający budżet Miasta. Przez ostatnią noc 2015 roku atrakcje zorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie czekają zarówno dorosłych mieszkańców miasta, jak i tych nieco młodszych. Prezentujemy program nocy sylwestrowej w ramach Lublin ognia! oraz Bawi Misie.

LUBLIN OGNIA! – WIDOWISKO SYLWESTROWO-NOWOROCZNE / Plac Litewski

„Lublin Ognia!” to niepowtarzalne widowisko, które powstało specjalnie z myślą o powitaniu Nowego Roku. Na trzech scenach zobaczymy niezwykłe show z wykorzystaniem ognia, laserów, pirotechniki scenicznej i najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych. Wystąpi blisko 100 najlepszych tancerzy ognia i artystów światła z całej Polski. Pokaz będzie łączył w sobie sztukę współczesnego cyrku, iluzji, żonglerki i tańca. Plac Litewski przemieni się na tę noc w przestrzeń pełną wyjątkowych iluminacji, świateł i barw.

„Lublin Ognia!” to show oparty na doświadczeniu najlepszych i najbardziej widowiskowych wydarzeń życia kulturalnego naszego miasta, a także ogromnym potencjale jego środowisk artystycznych. Do współtworzenia imprezy zaprosiliśmy przedstawicieli niemal wszystkich dziedzin sztuki – od wizualnych, cyrkowych, przez muzyczne, aż po teatralne. Współpracujemy z Fundacją Sztukmistrze, znaną w Lublinie z kreacji licznych wydarzeń rozwijających sztukę Nowego Cyrku, m.in. Nocy Ognia, Variete czy Cyrkulacji. Jarosław Koziara na Placu Litewskim stworzy magiczną przestrzeń nawiązującą do symboliki ognia, zaś DJ Papa Zura wraz z zespołem Sambasim zadba, by wejście w Nowy Rok miało dynamikę oraz muzyczną moc niezwykłego rytuału i nieokiełznanej zabawy.

Podczas widowiska wystąpią m.in.:

MultiVisual – finaliści 5. edycji programu “Mam Talent!”. Tworzą pokazy łączące w sobie sztukę cyrku współczesnego i iluzji z wykorzystaniem najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych.

Spin Me – poznańska grupa tworząca pokazy łączące elementy fireshow oraz technologii LED. Występują w programowalnych, świecących kostiumach.

Flagrantis – jeden z najbardziej oryginalnych składów ogniowych w Polsce. Zwycięzca wielu konkursów i przeglądów grup ogniowych. Ich znakiem charakterystycznym są nietuzinkowe kostiumy i liczne elementy choreografii tanecznych.

Antares – jedna z najdłużej działających w Polsce grup tańca z ogniem. Wykonują pokazy z użyciem elementów ekwilibrystyki, żonglerki i choreografii tańca. Wykorzystują płonące rekwizyty charakterystyczne dla fireshow, czyli: POI, kije, liny, wachlarze, ale także te nietypowe: parasolki, płonące konstrukcje, lalki.

Jerzy „Solo” Kozłowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich żonglerów. Specjalizuje się w solowych pokazach fireshow z wykorzystaniem różnego rodzaju kijów oraz unikatowych rekwizytów żonglerskich.

Synergy Art – tancerze ognia, którzy wykorzystują w swoich pokazach oryginalne elementy pirotechniki scenicznej.

Fundacja Sztukmistrze – została powołana, by reprezentować lubelską grupę żonglerską Sztukmistrze oraz wspierać rozwój sztuki nowego cyrku. Fundacja jest organizatorem lubelskiego Carnavalu Sztuk- Mistrzów, a w 2012 r. koordynowała 35. Europejską Konwencję Żonglerską, będącą największym na świecie i najbardziej prestiżowym wydarzeniem środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy.

Papa Zura – muzyk, DJ i kolekcjoner płyt winylowych z Lublina. Gra głównie klasykę czarnej muzyki: funk, soul, disco, acid jazz, wczesny rap, reggae (w tym wiele rzadkich, mało znanych nagrań), ale też najciekawsze nowe produkcje (np. broken beatowe), muzykę z Brazylii, Afryki, a także perełki z archiwum polskiej muzyki.

Sambasim – zespół perkusyjny z Lublina. W repertuarze grupy znaleźć można zarówno tradycyjne rytmy afro brazylijskie wywodzące się z północy kraju (afoxé, congo, côco), sambę uliczną (batucada), postrzeganą jako wizytówka Brazylii, jak i współczesne rytmy (drum&bass, charme czy samba-funk). Sambasim to potężny przekaźnik siły płynącej z rytmu.

Jarosław Koziara – performer, artysta plastyk, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył kilkadziesiąt scenografii teatralnych, także dla widowisk oraz wydarzeń plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Bawi Misie – bawisko sylwestrowe 2015

BAWIMISIE! – BAWISKO SYLWESTROWE / Centrum Kultury w Lublinie

BawiMiSie! to propozycja dla całych rodzin, które w ten szczególny wieczór chciałyby wraz ze swoimi dziećmi (2-12 lat) spędzić czas na atrakcyjnej i bezpiecznej zabawie sylwestrowej pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Podczas sylwestrowego balu przebierańców budynek Centrum Kultury w Lublinie przemieni się w dżunglę pełną wesołych zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły przygotować swoje własne, niepowtarzalne przebrania zwierzątek pod okiem El Bruzdy – projektantki kostiumów teatralnych. Wieczór przepełniony będzie tańcem, iluzją i śpiewem. Wodzirejem balu będzie Pan Ząbek, znany z niezwykłej umiejętności do przenoszenia swych widzów do świata magii. Nie zabraknie też specjalnych pokazów sztucznych ogni.

W programie m.in.:

TworzyMiSie – warsztaty kostiumowe. Zachęcamy do samodzielnego przygotowania strojów balowych. Obowiązującym motywem będą zwierzaki pod każdą postacią: realne, mityczne, fantastyczne. Dzieci wraz z rodzicami będą mogli przygotować swoje własne, niepowtarzalne przebrania w domu lub pod okiem El Bruzdy – projektantki kostiumów teatralnych i scenografki. Artystka zaprasza na warsztaty 30 i 31 grudnia od godz. 16.00 (zapisy: sztuczka@ck.lublin.pl).

WidziMiSie – maraton filmów krótkometrażowych. W programie m.in. blok poświęcony animacji lubelskiej, tworzonej przez dzieci lub dla dzieci.

NuciMiSie – karaoke dla dzieci. W ramach balu przebierańców Syliwa Lasok zaprosi dzieci i rodziców do wspólnego muzykowania.

BawiMiSie – przestrzenie do zabaw dla najmłodszych inspirowane zabawami pierwotnymi. Umożliwimy dzieciom (2-5 lat) zabawę w bezpiecznych warunkach, z dostosowanym do ich percepcji nagłośnieniem i oświetleniem. Prowadzący Jan Tuźnik zaproponuje małym uczestnikom tańce, gry i zabawy.

MarzyMiSie – plastyczna ściana marzeń na 2016 rok.

Dodatkowo pojawi się sala zabaw interaktywnych dla dzieci i rodziców – przestrzeń wypełniona poduszkami i przystosowana do aktywności fizycznej. Kilku lubelskich restauratorów zaproponuje także uczestnikom zdrowe przekąski i napoje.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy BawiMiSieDO POBRANIA na stronie www.ck.lublin.pl.

Liczba miejsc ograniczona. Program BawimiSie powstał we współpracy Pracowni Sztuczka i Fundacji Podushkowiec.

PROGRAM:

17.00 – 22.00 – Bawisko sylwestrowe „BawiMiSie!” / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

22.00 – 01.00 – Widowisko Sylwestrowo-Noworoczne „Lublin Ognia!” / Plac Litewski

od godz. 20.00 do wspólnej zabawy rozgrzewać będą: Papa Zura & Sambasim

Tak Lublin witał Nowy Rok w roku ubiegłym.

Komenatrze zostały zablokowane