fbpx

Sztuka cyrkowa w Puławach

12 października 2021
445 Wyświetleń

Za sprawą Fundacji Sztukmistrze w “Domu Chemika” pojawi się żonglerka w różnych odmianach, akrobatyka, iluzja optyczna. Widowisko „Gradient”, w ramach projektu Teatr Polska, będzie można obejrzeć 27 października o godz. 18.00.

Struktura spektaklu opiera się na zapisie refleksji nad organizmem, w sensie biologicznym i społecznym. To on był dla artystów inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz refleksji nad w obszarze przyczynowości.

„Gradient” eksploruje różnorodność języka współczesnego cyrku i tańca. Na scenie, obok licznych form ruchu, artyści wykorzystają akrobatykę naziemną i powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną. Towarzyszyć im będzie ożywiona przez wizualizacje, kilkumetrowa bryła.

Celem Teatru Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Program realizowany jest we współpracy z ośrodkami kultury przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego od 2009 roku.

Fundacja Sztukmistrze “GRADIENT” – YouTube

(ann)

foto Maciej Rukasz

Zostaw komentarz