fbpx

Tańce w kręgu i Kulturalne zeszyty

21 października 2020
417 Wyświetleń

Fundacja Karuzela Aktywności zaprasza na dwa cykliczne wydarzenia: 

“Tańce w kręgu”  w ramach projektu “Międzypokoleniowa Kawiarenka Kulturalna”, realizowanego dzięki wsparciu miasta Lublin. 

“Tańce w kręgu” – to regularne zajęcia dla tych którzy kochają muzykę, taniec i śpiew; uczestniczki i uczestnicy uczą się przeróżnych tańców, grania na rożnych instrumentach a także wspólnie śpiewają, podczas zajęć powstał nawet Hymn Karuzeli. Muzykoterapia to doskonała forma aktywności dla seniorów – łączy to co kochają z aktywnością fizyczną i umysłową i dzięki temu pomaga utrzymywać ciało i ducha w najlepszej formie. W każdą środę do 16 grudnia 2020 włącznie, o godzinie 12:00 na Peowiaków 11.

“Kulturalne zeszyty”  w ramach projektu “Srebrny Lublin” realizowanego dzięki wsparciu miasta Lublin. Partner Projektu KS Budowlani. 

“Kulturalne zeszyty” – cykl warsztatów, w których „na warsztat” bierzemy odbieranie i interpretowania wytworów kultury, uczymy się formułować refleksję z odbioru kultury i przenosić je do życia codziennego. Stałym elementem wszystkich warsztatów jest zeszyt – notes, własnoręcznie przez uczestników ozdobiony, w którym zapisują swoje refleksje, myśli, dotyczące zajęć i obcowania z wytworami kultury. Zajęcia to także obcowanie ze sztuką, czyli wspólne wyjścia na seans filmowy, na wystawę do galerii czy wyjazd kulturalny. W każdy wtorek o 10.30 na Peowiaków 11 oraz druga grupa o 13:00 na Krasińskiego 11. Zajęcia będą się odbywać do 10 listopada 2020 włącznie.

Źródło: lublin.eu

Foto: pixabay.com

Zostaw komentarz