fbpx

Uczelnie wyższe stawiają na dostępność

30 września 2022
440 Wyświetleń

Gościem kolejnego odcinka podcastu UMCS pn. „Głos nauki” jest dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. Uczelni z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

Podczas rozmowy zrealizowanej przez Centrum Prasowe UMCS ekspertka wyjaśniła, czym jest tzw. dostępność, jakie znaczenie ma ona we współczesnym świecie oraz jakie działania podejmują uczelnie wyższe, aby zapewnić osobom ze specjalnymi potrzebami odpowiednie warunki do kształcenia i pracy. Rozmowę przeprowadziła Magdalena Cichocka.

Dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. Uczelni jest pedagogiem specjalnym (tyflopedagogiem i oligofrenopedagogiem), pedagogiem resocjalizacyjny, mediatorem sądowym w sprawach karnych, nieletnich i rodzinnych, certyfikowanym specjalistą ds. przemocy w rodzinie, prodziekanem ds. jakości kształcenia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Jest także kierownikiem projektów dydaktycznych „Edukacja włączająca bez granic – Polska – Islandia” oraz „Edukacja włączająca bez granic – Polska – Norwegia”. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób wykluczonych społecznie.

Link do odcinka podcastu: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,4622,uczelnie-wyzsze-stawiaja-na-dostepnosc-podcast-glos-nauki-,121615.chtmhttps://www.spreaker.com/user/umcs/uczelnie-wyzsze-stawiaja-na-dostepnosc

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi. Podcast można zasubskrybować w aplikacjach Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts. Wszystkie materiały zamieszczane są także na stronie UMCS.

Źródło: Centrum Prasowe UMCS

Zostaw komentarz