fbpx

Uroczyste odpalenie neonu Chatki Żaka

23 października 2020
539 Wyświetleń

W najbliższy piątek 23 października o godz. 19:00 na fasadzie Chatki Żaka, przy ul. Radziszewskiego 16, zaświeci neon, który odpalą lubelscy studenci. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy na żywo, w bezpiecznych odległościach, będą chcieli być świadkami tego historycznego momentu oraz internauci oglądający transmisję online na Facebooku Chatki Żaka.

Chatka Żaka to miejsce, w którym głos i siłę sprawczą mają młodzi ludzie. Dlatego to właśnie studenci po raz pierwszy oficjalnie zapalą nasz nowy neon – mówi Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora ACK UMCS Chatka Żaka. W nowej identyfikacji wizualnej Chatki Żaka nawiązujemy do epoki modernizmu i czasów lubelskich neonów, a jednocześnie odpowiadamy na współczesne trendy – podkreśla Agnieszka Dudek, autorka projektu, która na co dzień pracuje w ACK UMCS Chatka Żaka jako grafik oraz kuratorka jednej z linii programowych.

Agnieszka Dudek – artystka intermedialna, projektantka grafiki, absolwentka Historii Sztuki KUL i Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych UMCS (dyplomy artystyczne z zakresu intermediów zrealizowane pod kierunkiem dra hab. Roberta Kuśmirowskiego i prof. dra hab. Jana Gryki), laureatka nagrody dla Najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 r. Autorka i uczestniczka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych, związana ze studencką Galerią Kont w Lublinie. Tworzy instalacje, obiekty, projekty graficzne i fotograficzne.

Źródło: ACK UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz