fbpx

VIVO! Lublin włączyło się w jesienną akcję sadzenia drzew i krzewów

30 listopada 2021
702 Wyświetleń

VIVO! Lublin od początku istnienia stara się dbać o środowisko tak, aby pozytywnie wpływać na otaczającą nas przestrzeń. Tym razem, w ramach realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju, centrum handlowe włączyło się w wielką akcję sadzenia drzew i krzewów, którą zainaugurował Urząd Miasta.

Lasy produkują niezbędny do życia tlen, oczyszczają powietrze, a także korzystnie wpływają na ogólne samopoczucie. Są również schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. O nieocenionych walorach drzew wie VIVO! Lublin, które włączyło się w jesienną akcję sadzenia drzew i krzewów organizowaną przez Urząd Miasta. W jej ramach centrum handlowe ufundowało 6 lip, które zostały posadzone przy ul. Podzamcze. Ich liczba nie jest przypadkowa – właśnie tylu nowych najemców pojawiło się w VIVO! Lublin w bieżącym roku. Każde z posadzonych drzew otrzymało w związku z tym tabliczkę informacyjną wraz z logiem najemcy. Centrum handlowe chce tym samym nie tylko pozytywnie wpłynąć na otaczającą nas naturę, ale też w symboliczny sposób podziękować najemcom za współpracę.

– Włączenie się w akcję Miasta Lublin to idealna okazji, aby po raz kolejny zaakcentować nasze zaangażowanie w lokalny ekosystem i z pełną odpowiedzialnością realizować nową strategię zrównoważonego rozwoju. To nie koniec naszej proekologicznej aktywności! Kiedy na mapie VIVO! pojawi się nowy najemca, my posadzimy kolejne drzewo

– mówi Katarzyna Wojciechowska-Wójcik, Dyrektor VIVO! Lublin.

W najbliższych tygodniach na terenie Lublina, w ramach jesiennej akcji Urzędu Miasta, zostanie zasadzonych ponad 1 100 drzew oraz 5 300 krzewów.

Zostaw komentarz