fbpx

VIVO! Lublin wspiera Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

31 marca 2022
464 Wyświetleń

Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, jak co roku obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia symbolem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu będzie kolor niebieski. Standardowo ponad 2 tys. budynków w prawie 50 krajach zmieni w tym czasie swoje oświetlenie. W akcję „Niebiesko dla autyzmu” po raz kolejny włączyło się także centrum handlowe VIVO! Lublin.

DCIM/106MEDIA/DJI_2354.JPG

„Na niebiesko dla autyzmu” to ogólnoświatowa akcja organizowana od 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks. W Polsce wydarzenie zostało nagłośnione przez Fundację SYNAPSIS. Inicjatywa polega na wyrażeniu solidarności z osobami ze spektrum autyzmu poprzez podświetlenie na niebiesko fasady budynków instytucji publicznych i komercyjnych, a wszystko to w dniu 2 kwietnia, kiedy to wypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tę niezwykle ważną i potrzebną akcję po raz kolejny włączyło się VIVO! Lublin, które tego dnia zaświeci się na niebiesko. Centrum handlowe jest jednym z ważniejszych obiektów w mieście, w którym zdecydowano się wesprzeć tę wyjątkową inicjatywę.

Więcej na temat akcji oraz sposobach wsparcia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu znaleźć można na stronie internetowej Fundacji SYNAPSIS: www.synapsis.org.pl. Osoby ze spektrum autyzmu, poszukujące pomocy i odpowiedniego pokierowania, wszystkie niezbędne informacje znaleźć mogą także na stronie lubelskiej Fundacji Alpha.

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz