fbpx

W lubelskim Teatrze Muzycznym w czerwcu!

6 czerwca 2023
447 Wyświetleń

KOT W BUTACH

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie. Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

SKRZYPEK NA DACHU

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”. Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny…), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 2002 roku.

Libretto: Joseph Stein; muzyka: Jerry Bock; teksty piosenek: Sheldon Harnick; produkcja spektaklu w Nowym Jorku: Harold Prince; reżyseria i choreografia oryginalnego wystawienia w Nowym Jorku: Jerome Robbins

Reżyseria: Zbigniew Czeski; przekład libretta: Antoni Marianowicz; dyrygent: Łukasz Sidoruk; scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert; choreografia: Henryk Rutkowski; przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński; asystent reżysera: Jarosław Cisowski; inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel

 • Termin: 10 czerwca, godz. 18:00 oraz 11 czerwca, godz. 17:00
 • Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
 • Bilety:
  • Dział sprzedaży i promocji: tel.81 532 25 21
  • Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
 • e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

GALA JUBILEUSZOWA – 75 LAT TEATRU MUZYCZNEGO W LUBLINIE

Świętowanie jubileuszu 75-lecia Teatru Muzycznego w Lublinie przebiega jak u Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie narasta… Wyjątkowe koncerty „Operetka na poważnie, opera na wesoło” na inaugurację sezonu; akcja charytatywna „Słyszę Cię – Teatr Muzyczny w Lublinie dla psychiatrii dzieci i młodzieży” z udziałem gwiazd: Kayah i Viki Gabor; wznowienie musicalu „Phantom” M. Yestona; koncerty sylwestrowe, które graliśmy jeszcze w kwietniu i wielki powrót opery na scenę Teatru Muzycznego w Lublinie, czyli „Traviata” G. Verdiego. A do tego brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznany nam przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz honorowy tytuł „Ambasadora Województwa Lubelskiego”. Tak niezwykły sezon trzeba zakończyć z fajerwerkami! Dlatego zapraszamy Państwa na Galę Jubileuszową, podczas której usłyszą Państwo wszystkich solistów Teatru Muzycznego w Lublinie: Kamilę Lendzion, Dorotę Laskowiecką-Urban, Dorotę Szostak-Gąskę, Paulinę Janczaruk, Annę Barską, Agnieszkę Piekaroś-Padzińską, Agnieszkę Kurkównę, Mariolę Zagojską, Agnieszkę Tyrawską-Kopeć, Jakuba Gąskę, Patryka Pawlaka, Patrycjusza Sokołowskiego, Jarosława Cisowskiego i Pawła Stanisława Wronę. Wystąpią także dwa teatralne chóry: profesjonalny i nowo powstały dziecięco-młodzieżowy. Nasz balet zaprezentuje się w najbardziej efektownych choreografiach, a utalentowaną orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie poprowadzi maestro Vincent Kozlovsky. Gala Jubileuszowa będzie dowodem na wszechstronność Teatru Muzycznego w Lublinie. Zabrzmi oczywiście klasyczna operetka, której jesteśmy ostatnim bastionem; musical – tradycyjny i współczesny; a także opera – takich kompozytorów jak W. A. Mozart, G. Donizetti, G. Puccini, G. Bizet i G. Verdi. Usłyszą Państwo utwory ze spektakli, które od lat są w naszym repertuarze i nadal cieszą się ogromną popularnością; fragmenty przedstawień, których już nie gramy, ale które nadal dobrze Państwo pamiętają oraz muzykę z oper i musicali, które planujemy wystawić w najbliższych sezonach. Gwarantujemy jak zawsze najwyższy poziom, 200% oddania i zaangażowania naszych artystów na scenie oraz mnóstwo dobrej energii wysyłanej do Publiczności w podziękowaniu za 75 wspólnych lat!

 • Termin: 23 czerwca, godz. 18:00 oraz 24 czerwca, godz. 18:00
 • Miejsce: Teatr Muzyczny w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
 • Bilety:
  • Dział sprzedaży i promocji: tel.81 532 25 21
  • Kasa biletowa: tel. 81 532 96 65; kom. 502 662 956
 • e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
 • www.teatrmuzyczny.eu

Teatr Muzyczny w Lublinie – instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego

Ambasador Województwa Lubelskiego

Głównym Sponsorem Gali Jubileuszowej jest Lubelski Węgiel Bogdanka.

Mecenas: Grupa Azoty Puławy S.A. i PKO BP

Sponsor: PKN Orlen

Oficjalny partner motoryzacyjny: Toyota Auto Park Lublin

foto Teatr Muzyczny w Lublinie

Zostaw komentarz