fbpx

Wakacyjny konkurs filmowy z Multikinem

12 sierpnia 2015
Komentarze wyłączone
695 Wyświetleń

pf_1439377997Niemal wszyscy narzekają na upały. My zachęcamy do chronienia się przed nimi nie tylko w domowym zaciszu, ale i w przyjemnym otoczeniu sali kinowej. W ramach zachęty mamy dla naszych czytelników kilka podwójnych zaproszeń na dowolny seans w Multikinie w Galerii Olimp w Lublinie. Do wykorzystania przez kolejnych 30 dni. By je zdobyć należy wysłać zgłoszenie na adres: redakcja@lajf.info z rozwiązaniem naszego zadania: Wymień nazwę przynajmniej jednego z najważniejszych festiwali filmowych, rozgrywających się w trakcie wakacji na Lubelszczyźnie. Tradycyjnie, przedstawiamy kilka naszych propozycji filmowych z aktualnego repertuaru:

Papierowe miasta – ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora ”Gwiazd naszych wina”. Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka  wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy (opis: Bukowy Las, polski wydawca książki).

Mission Imposiible – W piątej części „Mission: Impossible” ponownie zobaczymy Jeremy’ego Rennera jako Williama Brandta, Simona Pegga, który wcieli się w postać Benjiego i Vinga Rhamesa w roli Luthera Stickella. W filmie wystąpiła również szwedzka aktorka Rebecca Ferguson (znana z „Herculesa”), wcielająca się w niejednoznaczną postać agentki Ilsy Faust, pracującej dla Syndykatu. Na ekranie zobaczymy także trzykrotnego laureata Złotego Globu – Aleca Baldwina (w roli szefa CIA – Alana Hunleya). Za reżyserię i scenariusz obrazu odpowiada Christopher McQuarrie („Na skraju jutra”, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, oscarowy scenariusz „Podejrzanych”). Producentami filmu są: Tom Cruise, J.J. Abrams, David Ellison, Dana Goldberg, Don Ganger i Bryan Burk. Nad zdjęciami pracował Robert Elswit, nad montażem – Eddie Hamilton.

Dar – Młode małżeństwo – Simon i Robin – kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, szczególnie, że za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich wymarzone dziecko. Spotkany przypadkiem dawny kolega Simona staje się nowym przyjacielem domu. Miło mieć kogoś znajomego w nowej okolicy. Kogoś, kto jest tak miły, że przesyła czasem drobne podarunki. Gdy jednak podarunki stają się niepokojące, a potem przerażające, staje się jasne, że nowy przyjaciel jest kimś innym niż się wydawało. Kimś kogo łączy z Simonem mroczna przeszłość, za którą trzeba będzie zapłacić

Komenatrze zostały zablokowane