fbpx

Warsztaty animacji otwartych zasobów: Pszczoły w ruch!

18 kwietnia 2021
506 Wyświetleń

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl 4 warsztatów online, podczas których będzie można nauczyć się podstaw animacji 2D w oparciu o otwarte zasoby. Wdzięcznym tematem tworzonych animacji będą pszczoły i inne owady zapylające oraz obiekty i dzieła kultury. Efektem warsztatów będą krótkie animacje komputerowe, wykorzystujące otwarte zasoby edukacyjne.

Podczas 4 warsztatów uwaga skupiona zostanie na takich koncepcjach jak otwarte zasoby, wolne licencje i domena publiczna. Uczestnicy poznają najpopularniejsze Otwarte Zasoby Edukacyjne i możliwości korzystania z nich. Nauczą się również wyszukiwać obrazy i dźwięki dostępne w domenie publicznej, a następnie wykorzystywać je w tworzonych animacjach 2D. Poznają zasady tworzenia animacji komputerowych oraz montażu audio-wideo w oparciu o otwarte i bezpłatne programy. Stworzą też własne animacje 2D wykorzystujące otwarte zasoby.

Warsztaty „Pszczoły w ruch!” to część naszego projektu „Bee Home”, w ramach organizatorzy pomogą przygotować domki dla pszczół samotnic oraz innych owadów zapylających. Celem tej akcji jest nie tylko pomoc naszym owadzim przyjaciołom i zwiększenie świadomości ekologicznej, lecz także promocja otwartych zasobów edukacyjnych oraz wolnych licencji.

Warsztaty odbędą się w dniach: 19, 20, 26 i 27 kwietnia.

Więcej: https://lublin.eu/kultura/wydarzenia/pszczoly-w-ruch-warsztaty-animacji-otwartych-zasobow,55379,0,w.html

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz