fbpx

“Wartość” – nowy singiel MPROJEKT

20 stycznia 2016
Komentarze wyłączone
1 177 Wyświetleń

myLubelski zespół MPROJEKT nie próżnuje i już na początku roku zaskoczył swoich fanów nowym singlem zatytułowanym: “Wartość”. To  kolejny, po wydanym w listopadzie “Innym Świecie,” utwór o mocnym brzmieniu i z równie mocnym przesłaniem. I również po raz kolejny muzycy nie boją się sięgać po trudne tematy. Singiel to pewna refleksja nad tym, co powinno, a co często tylko bywa w życiu ważne. Kluczowym znaczeniem słów jest odniesienie do dzisiejszych czasów i coraz większej pogoni za tym by mieć, a nie być. – Zbyt często ludzi ocenia się po tym jak wyglądają, jakie stanowisko zajmują, czy też po stanie konta. Biegniemy, prześcigujemy się i zachowujemy się jak hieny wobec siebie, dążąc po trupach do celu. Chciałem zwrócić uwagę na to, że trzeba doszukiwać w człowieku tych prawdziwych wartości – mówi Mateusz Mikłasz, wokalista i frontman.  Jeden z wersów utworu brzmi: ”Człowiek jest wielki nie przez to co ma, ale kim jest, co ofiarował”. Trudno się z tym nie zgodzić.

 aktorzyW sieci zaistniał również premierowo  teledysk do utworu, który został zrealizowany w okolicach Puław, dzięki czemu w tle można zobaczyć m.in. Zakłady  Azotowe. – Szukaliśmy otwartych przestrzeni z niewielkimi zabudowaniami. Chcieliśmy, żeby sceneria nie odciągała uwagi od postaci, które w teledysku są najważniejsze. Scenerie klipu buduje napięcie, które  zmienia się powoli z zadomowionej w surową, industrialną przestrzeń- opisuje Elżbieta Małyska, scenarzystka klipu. Jednak specyficzny i tajemniczy klimat panujący w teledysku to zasługa nie tylko scenerii. –  Musieliśmy zwrócić uwagę na detale i nadać obrazowi mroczną kolorystykę, dodając napięcia i łącząc w ten sposób go z klimatem muzyki-. mówi Szymon Mandziarz, odpowiedzialny za scenariusz i produkcję klipu. Fabuła teledysku dotyczy pewnych etapów życia człowieka, stąd trzej występujący w nim bohaterowie: mały chłopiec, młodzieniec i dojrzały mężczyzna. Każdemu z nich towarzyszy kompas, który jest tutaj symbolem poszukiwania życiowej drogi. Kompas spada, bohater może podjąć decyzje, które odmienią całkowicie jego życie, nadadzą mu nową wartość. Metaforyczne znaczenie jest obecne zarówno w tekście utworu, jak i w samym teledysku, w efekcie singiel skłania do refleksji  i prowokuje do interpretacji.  Zespołowi i ekipie pracującej nad teledyskiem udało się stworzyć harmonijną brzmiącą i interesującą wizualnie całość.

19Wydawać by się mogło, że MPROJEKT zmierza w kierunku ostrych rockowych klimatów, jednak jak zaznacza gitarzysta Adam Misiura: – Pracując nad jakimś utworem niesie nas muzyka, nie zastanawiamy się w jakim kierunku idziemy. Gramy tak jak nam w duszy gra. Gitarzysta Piotr Szafrański dodaje – W przypadku “Wartości” skupiliśmy się na mocnym riffie, który niesie cały utwór. Jednak nie przyzwyczajajmy się, już teraz zespół zapowiada kolejny, zupełnie inny utwór. Tym razem  będzie to ballada. Czekamy z niecierpliwością !

Przypominamy, że MPROJEKT to formacja, która powstała w czerwcu 2011 roku w Lublinie. Zespół składa się z z sześciu osób: Adam Misiura i Damian Krzywda, gitarzyści, Piotr Szafrański, basista, Kamil Korzeniowski, perkusista, Marcin Siwiec, klawiszowiec oraz Mateusz Mikłasz, założyciel, wokalista i frontman. Muzycznie oscylują wokół klimatów popowo-rockowych.MPROJEKT ciągle komponuje, aranżuje i pisze teksty. W zanadrzu mają kolejne utwory, które planują systematycznie wypuszczać w formie singli.

tekst Aleksandra Biszczad

foto Elżbieta Małyska

Komenatrze zostały zablokowane