fbpx

Wieczorne poetów rozmowy

24 listopada 2021
555 Wyświetleń

Warsztaty Kultury w Lublinie rozpoczynają cykl spotkań literackich prowadzonych przez lubelskiego poetę i animatora Wojciecha Dunin-Kozickiego. Jego pierwszym gościem będzie Rafał Kasprzyk, ur. w 1980 r., poeta, współgospodarz spotkań literackich „u Łuczeńczyka” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie.

W 2018 roku zadebiutował tomikiem wierszy pod tytułem „Interakcje, czyli życie oparte na węglu”. W 2020 ukazała się kolejna jego książka, „Dychotomia” (Afront, 2020). Swoje wiersze publikował na łamach „Dziennika Polskiego”, a także w „Odrze”, „Frazie”, „Afroncie”, „Przekroju”, „Helikopterze”, „Tlenie Literackim”, „Arkuszach Literackich”, „Akancie”, a także w kwartalniku mniejszości polskiej na Ukrainie „Krynica”, oraz w kilku antologiach. Ostatnio w drugiej części antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie”, wydanej początkiem września przez wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych.

Jego teksty krytyczne można natomiast znaleźć w „Afroncie”, „Helikopterze”, „ArtPapierze” oraz na internetowej stronie wrocławskiego wydawnictwa „J”. Laureat kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich.

foto Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz