fbpx
WAŻNE
Nagroda Wielkiego Redaktora przyznana (10 sierpnia, 2022 2:39 pm)
Jak stworzyć zielny bukiet? (10 sierpnia, 2022 2:22 pm)
Stolica na Roztoczu (9 sierpnia, 2022 1:03 pm)
“Odlotowa” Nordokiada! (8 sierpnia, 2022 12:17 pm)
Bluesowe brzmienie w Puławach (4 sierpnia, 2022 12:04 pm)

Wielokulturowy Lublin

25 czerwca 2021
257 Wyświetleń

Już niedługo czekają nas dwa wyjątkowe koncerty, w których wybrzmią wielokulturowe inspiracje muzyczne. 14. edycja festiwalu Wielokulturowy Lublin odbędzie się 2-3 lipca 2021 r. w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Organizatorzy tym razem skupili się na wydarzeniach muzycznych.

Wystąpią Kapela ze Wsi Warszawa oraz Dagadana.  Kapela ze Wsi Warszawa łączy muzykę tradycyjną z awangardową aranżacją. Podczas specjalnego programu przygotowanego przez grupę na Wielokulturowy Lublin usłyszymy dźwięki Orientu i Hiszpanię. Na scenie pojawią się wyjątkowi goście: wokalista Michał Rudaś, Piotr Malec ­- multiinstrumentalista perkusyjny i wirtuoz tabli oraz Miguel Czachowski – gitarzysta flamenco. 

Inspiracje ukraińskie we współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem elektroniki usłyszymy, dzięki grupie Dagadana. Polsko-ukraiński zespół na swoim nowym albumie odwołuje się przede wszystkim do starych pieśni życzeniowych (szczedriwek). Dagadana dociera już jak dotąd do 25 krajów, przekracza granice pomiędzy narodami, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, relację między ludźmi. W ten sposób zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

(ann)

Zostaw komentarz