fbpx

Wiosna w Lublinie

21 lutego 2019
756 Wyświetleń

Zlikwidowanie lekcji religii w szkołach, dofinansowanie służby zdrowia i podwyżka płacy minimalnej to główne założenia programu Wiosny – partii założonej przez Roberta Biedronia. 20 lutego, przy prawie wiosennej pogodzie, polityk odwiedził Lublin. Lider Wiosny spotkał się z mieszkańcami Lublina podczas konferencji prasowej zorganizowanej na placu Zamkowym oraz w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Wizycie Roberta Biedronia towarzyszyły duże emocje a wieczorne spotkanie przy wypełnionej do pełna sali Centrum Konferencyjnego chwilami przypominało konwencję przedwyborczą zorganizowaną na podobieństwo kampanii politycznych w USA. Lublin znalazł się na trasie 13 największych miast w Polsce, jakie odwiedził Biedroń ze swoim sztabem. Polityk zapewniał, że jego partia ma już struktury we wszystkich 24 powiatach Lubelszczyzny. Na widowni Centrum Konferencyjnego zasiedli głównie ludzie młodzi, w tym spore
grono przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych. Nie zabrakło przedsiębiorców i licznego grona przedstawicieli mediów.

Podczas swojego wystąpienia Robert Biedroń wielokrotnie zaznaczał, że Polska potrzebuje odwilży zarówno w polityce jak i wzajemnych relacjach. – Pokazaliśmy, że idą roztopy, ale pokazaliśmy też, że możemy odsunąć PiS od władzy – przekonywał lider Wiosny, która stawia na ludzi młodych i wykształconych.

Według sondaży partia Roberta Biedronia w wyborach do parlamentu może liczyć na kilkunastoprocentowe poparcie.

Foto Maksym Kashenkov

Zostaw komentarz