fbpx

Wirydarz zaprasza – Andrzej Kacperek – Pejzaż lokalny

9 września 2020
1 218 Wyświetleń

Kolejna odsłona w lubelskiej galerii sztuki Wirydarz, która zaprasza na wernisaż wystawy  malarstwa Andrzej Kacperka. Artysta urodził się w 1953 r. w Praszce. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1978 r. Miał ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych oraz brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uczestnik wielu plenerów artystycznych. Piewca pejzażu polskiego i śródziemnomorskiego.

     W ramach ekspozycji w Wirydarzu zaprezentujemy kilkadziesiąt najnowszych pejzaży olejnych oraz akwarel. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z reprodukcjami prezentowanych obrazów, zaproszenie oraz plakat i karty pocztowe.       

    Otwarcie wystawy w Galerii Wirydarz odbędzie się 11 września 2020 o godz. 18.00, a będzie ją można oglądać do 19 października 2020 r.  

 Artysta o sobie:

„Malarz lokalny. Miłośnik klimatów bliskich i banalnych. Takich na wyciągnięcie ręki. Czasami podróżuje w sposób zorganizowany inaczej, czego skutkiem są bliskie spotkania z innymi lokalnościami i lokalsami.  Z pożytkiem dla malarza. Chyba… No, przynajmniej tak mu się wydaje.”

Zostaw komentarz