fbpx

Wizz Air otwiera 21. bazę operacyjną w Polsce

2 kwietnia 2015
Komentarze wyłączone
858 Wyświetleń

BGR_7163Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił otwarcie 21. bazy operacyjnej. 14 września 2015 roku 1 samolot Airbus A320 zostanie umieszczony na lotnisku w Lublinie. Lublin, jako port z którego Wizz Air już oferuje loty, będzie 6. polską bazą przewoźnika. Nowy samolot pozwoli na zwiększenie liczby tras do sześciu oraz zdolności przewozowej o 115% w stosunku rocznym. Wizz Air wierzy, iż ogłoszone zmiany będą pobudzać lokalny rynek pracy w sektorze lotniczym i turystycznym, gdyż konsumenci zyskają dostęp do jeszcze większej liczby niskokosztowych połączeń. WIZZ zainauguruje 3 nowe trasy z bazy w Lublinie do Brukseli Charleroi, Doncaster-Sheffield oraz Glasgow, z nawet 3 rejsami tygodniowo, od 14 września. Zwiększona zostanie także częstotliwość lotów do Londynu Luton i Oslo Torp. Wizz Air ogłosił także nowe połączenie z lotniska we Wrocławiu do Sztokholmu Skavsta oraz całoroczne rejsy z portu w Poznaniu do Mediolanu Bergamo. Zostaną one zainaugurowane 15 września 2015 roku.

– Pierwszy samolot Wizz Air wystartował z Polski w 2004 roku i przez ostatnie 11 lat udało nam się zyskać zaufanie oraz lojalność polskich konsumentów. Dodając kolejne lotniska regionalne do siatki połączeń WIZZ, nieustannie rozwijaliśmy działalność operacyjną z Polski, a dzisiejsze ogłoszenie potwierdza raz jeszcze nasze zaangażowanie w działalność w kraju. Lublin znalazł się w ofercie w 2012 roku, a teraz stanie się 6. bazą przewoźnika w Polsce. Oznacza to utworzenie nowych miejsc pracy na rynku lokalnym, z Wizz Air i miejscowymi partnerami biznesowymi oraz udostępnienie jeszcze większej liczby niskokosztowych rejsów do Polski. Mamy nadzieję powitać liczną grupę polskich pasażerów na pokładzie. Teraz konsumenci mogą cieszyć się z doskonałej jakości usług WIZZ na 113 trasach do 48 miast w obowiązującej siatce połączeń-  powiedział podczas konferencji w Lublinie György Abrán, Dyrektor Handlowy Wizz Air.

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się z 55 samolotów typu Airbus A320 latających z 21 baz na ponad 360 trasach łączących 110 lokalizacje w 37 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 200 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 15,8 miliona pasażerów w 2014 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours do platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.

Foto Arkadiusz Rejmak

 

 

Komenatrze zostały zablokowane