fbpx

„Wojenne dziewczyny” po raz trzeci

8 października 2018
2 376 Wyświetleń

Rozpoczęły się zdjęcia do trzeciego sezonu serialu fabularnego realizowanego dla TVP1 „Wojenne dziewczyny” w reż. Michała Rogalskiego. Lubelskie zdjęcia do kolejnej, 13-odcinkowej serii, odbędą się w dniach 8-19 października. Na antenie TVP 1 serial „Wojenne Dziewczyny” będzie emitowany od marca 2019 roku. – Lublin, jako jedno z najpiękniejszych polskich miast ma bardzo wiele do zaoferowania filmowcom. Klimat lubelskiego Starego Miasta, tajemnicze podwórka, bramy, zaułki świetnie wykorzystują ekipy filmowe. Bardzo się cieszę, że zdjęcia do serialu „Wojenne dziewczyny” są już po raz trzeci realizowane w Lublinie. Dzięki Lubelskiemu Funduszowi Filmowemu jesteśmy miastem, które specjalizuje się w produkcjach filmowych. Przepełnia nas duma, kiedy możemy oglądać Lublin na dużym ekranie. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W drugim sezonie serialu 12 odcinek rozgrywał się w Lublinie i zgromadził przed telewizorami 2,2 miliona widzów. W nowym sezonie „Wojennych dziewczyn” zobaczymy lubelskie ulice: Podwale, Niecała, Kowalska, Jezuicka, Złota, Bernardyńska, Rybna, Noworybna, Lipowa, Dominikańska, Archidiakońska.

Bohaterami „Wojennych dziewczyn” są trzy młode kobiety – Irka, Ewa i Marysia, które w pierwszych latach okupacji hitlerowskiej muszą konfrontować się z nową rzeczywistością poprzez walkę, często beznadziejną, o ideały i przetrwanie. Mimo wielu okrucieństw, których doznają od okupanta, nie chcą stracić tego, co najważniejsze – szacunku dla samych siebie. W rolach głównych występują: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander.

Serial „Wojenne dziewczyny” zakwalifikował się na Shanghai International Film Festival, uznawanego za azjatycki odpowiednik hollywoodzkich Oskarów. Serial nominowano do Magnolia Award w kategorii International Drama. Festiwal Telewizji
w Szanghaju znany również, jako Shanghai International Television Festival, jest pierwszym i jednym z największych festiwali telewizyjnych w Azji. „Wojenne dziewczyny” znalazły się razem z takimi światowymi hitami, jak „Twin Peaks”, „Good Doctor” i „Babylon Berlin”. – Z ogromnym zaskoczeniem przyjęłyśmy informację, że serial został doceniony nad Pacyfikiem. Czujemy się onieśmielone tą nominacją, która dla nas już jest wspaniałym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że kolejne sezony „Wojennych dziewczyn” będą jeszcze lepsze i przyciągną przed telewizory jeszcze więcej widzów. – tak nominację do Magnolia Award skomentowała Aleksandra Pisula, która w serialu „Wojenne dziewczyny” gra rolę Marysi.

Średnia oglądalność drugiego sezonu misyjnej produkcji TVP wyniosła 2,02 mln widzów. Przełożyło się to na 13,57 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,23 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,18 proc. w grupie
16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Produkcja tego sezonu dała TVP 1 pozycję wicelidera całego rynku telewizyjnego, a w grupie komercyjnej stacja była trzecia. – podaje portal Wirtualne Media.

 

 

— 

 

Zostaw komentarz