fbpx

WOŚP zebrała o 14 milionów więcej niż w poprzednim roku

31 marca 2022
544 Wyświetleń

Deklarowana kwota 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosiła 136 milionów złotych. Wiadomo jednak było, że spodziewać się można więcej. W środowy wieczór, 30 marca 2022 r. Jurek Owsiak przekazał, że w tegorocznej edycji WOŚP zebrano łącznie aż 224 376 706, 35 złotych, czyli o 14 milionów więcej niż w poprzednim roku. Warto dodać, że od początku grania WOŚP udało się zebrać łącznie 1,75 miliarda złotych.

Ponad 224 miliony złotych z tegorocznej edycji WOŚP zostaną wykorzystane na zakup sprzętu dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej. Dzięki nim wzrośnie poziom diagnostyki oraz zaawansowanych operacji. Mowa tu m.in. o angiografie dwupłaszczyznowym, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie chemioterapii dotętniczej w przypadku siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sfinansowane zostanie także uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, gdzie wybitni lekarze będą doskonalili swoje umiejętności.

Fundacja Jurka Owsiaka odpowiedziała również na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Sprzęt medyczny trafia do szpitali w całej Polsce. Natomiast w Warszawie powstał punkt pomocy Ukraińcom, którego pracę koordynuje WOŚP. Może on liczyć na pomoc Miasta, które zaopatruje go w niezbędne środki oraz bieżącą obsługę, m.in. wywożenie odpadów czy wsparcie psychologiczne.

W tym roku w dniach 4-6 sierpnia w Czaplinku odbędzie się kolejny festiwal Pol’and’Rock (wcześniej Woodstock), organizowany przez fundację WOŚP. Impreza jest finansowana z pieniędzy pozyskanych od sponsorów oraz ze sprzedaży gadżetów i darowizn przekazywanych na ten cel.

foto iStock

Zostaw komentarz