Siedemnaście spektakli będą mogli obejrzeć widzowie we wrześniu na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Wśród nich nowy pokaz, którego narracja tematycznie związana jest z dorobkiem lubelskich uczelni wyższych.
Ponadto, w związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, zaprezentowany zostanie dodatkowy pokaz, 31 sierpnia. 18 września to ostatni dzień sezonu pokazów multimedialnych w 2021 roku.
– We wrześniu na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim widzowie zobaczą kolejną nowość – spektakl, który powstał w ramach współpracy Miasta Lublin z lubelskim środowiskiem akademickim. Oprócz tego, prezentowanych będzie siedem tytułów znanych z poprzednich miesięcy. Wrzesień to ostatni miesiąc pokazów, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców i osób odwiedzających Lublin
– mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Wrześniowe pokazy na fontannie na Placu Litewskim odbywać się będą w piątki i w soboty o godzinie 21.00.
Harmonogram:
- 3 września, piątek | Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;
- 4 września, sobota | Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;
- 10 września, piątek | Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście;
- 11 września, sobota | Wieniawski IMPRO, Unia Narodów;
- 17września, piątek | Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie;
- 18 września, sobota | Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście.
W programie pokazów na najbliższe dni przewidziano również jeden pokaz pozaweekendowy. W związku z obchodami Dnia Solidarności i Wolności, 31 sierpnia (wtorek) o godz. 21.00 widzowie zobaczą spektakle Inspiruje nas Wolność oraz Anioły Lubelskie. Pokaz Symfonia nauki to symboliczne zaprezentowanie potencjału lubelskiego środowiska naukowego, wkładu lubelskich badań i odkryć w funkcjonowanie i rozwój ludzkości o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz globalnym. Narracja widowiska odwołuje się do ponad 100-letniej tradycji akademickości Lublina nawiązując do osiągnięć z wybranych dziedzin nauki. Prezentacja przedstawia skomplikowane obszary nauki w przystępny dla wszystkich sposób.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a współorganizatorami Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Miasto Lublin.
Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin