fbpx

Wsparcie na starcie

16 października 2015
Komentarze wyłączone
616 Wyświetleń

Tegoroczny Dzień Kariery na UMCS pod nazwą „Przedsiębiorczy absolwent – wsparcie na starcie” pokazał, że młodzież ma szansę zaistnieć na rynku pracy.  Konferencja, organizowana wspólnie przez Wydział Ekonomiczny UMCS, Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Lubelską Fundację Rozwoju oraz Business Link Lublin, promowała przedsiębiorczość i zachęcała absolwentów do zakładania własnych firm.  Honorowy Patronat nad Dniem Kariery 2015 objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

     Nowością w tym roku były cztery warsztaty tematyczne, dzięki którym młodzi absolwenci pozyskiwali informacje „w pigułce”, o tym  jaką wiedzę i predyspozycje powinien posiadać człowiek planujący w przyszłości otworzyć własny biznes. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentowały także osoby, które dzięki wsparciu MUP, rozpoczęły własną działalność gospodarczą i mogły się podzielić doświadczeniem w pozyskiwaniu środków na biznes.

     Dzień Kariery 2015 udowodnił, że młodzi ludzie chcą mieć swój biznes, chcą działać i testować, ale trzeba pamiętać, że wszystko się zaczyna od rzeczy podstawowych.

Tekst i foto Anastazja Zaikina

dzień kariery 2015(1) dzień kariery 2015(2)

Komenatrze zostały zablokowane