fbpx

“Wszystkie nasze strachy” w Centrum Kultury w Lublinie

2 listopada 2021
583 Wyświetleń

Już wkrótce w Centrum Kultury w Lublinie zobaczymy film reżyserskiego duetu – Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt – pt. „Wszystkie nasze strachy”. 

Twórcy  przedstawili biograficzne wątki z życia Daniela Rycharskiego. Będzie można poznać losy utalentowanego polskiego grafika, w którego role wciela się Dawid Ogrodnik. Główny bohater jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości zdobią imponujące malowidła jego autorstwa, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Rzeźby zaś trafiają na cenione wystawy w Warszawie.

Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że Daniel decyduje się wziąć udział w odważnej walce w obronie swoich idei, rozprawiając się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości. „Wszystkie nasze strachy” to zarówno uczta dla oka, jak i trudna, moralna lekcja.

Film “Wszystkie nasze strachy” w gwiazdorskiej obsadzie został nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni. Na ekranie zaprezentują się m.in. Maria Maj, Andrzej Chyra i Jacek Poniedziałek.

(ann)

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz