WAŻNE
Lublin gotowy na zimę (Listopad 15, 2019 1:57 pm)
Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania  (Listopad 14, 2019 9:15 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Gorące południe”, warsztaty z cyklu „Dziecinada – mały cyrk”

15 września 2018 @ 10:30 - 12:00

Dziecinada –  mały cyrk

Gorące południe

15.09.2018, godz. 10.30-12.00

Instruktorzy – Marcin Borkowski, Katarzyna Kurowska

Kontakt  – Monika Kalinowska, m.kalinowska@ddkweglin.pl, 81 466 59 16

Zapisy – zajecia@ddkweglin.pl
Koszt udziału – 15 zł od Dziecka. Rodzic – wstęp wolny

 

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu „Dziecinada – mały cyrk”, na którym rozpoczniemy podróż w cztery strony świata. Wraz z byczkiem nauczymy się podrzucać kolorowe chusteczki w hiszpańskim stylu. Nie zabraknie również wakacyjnych gier i zabaw rodem z gorącej Hiszpanii.

 

Marcin Borkowski artysta cyrkowy, animator czasu wolnego, pasjonat sztuki Nowego Cyrku. Zdobywca trzeciego miejsca podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje”, laureat głównej nagrody konkursu dla lubelskich studentów Open Stage 2013.  Artysta, m.in. na Międzynarodowych Targach EXPO 2015 w Mediolanie, XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy, V Festiwalu Sztuk Ulicznych „Na Bruku” w Zamościu. Od 2010 roku współpracuje z Fundacją Sztukmistrze jako artysta i instruktor żonglerki.

Katarzyna Kurowska animator kultury, swoje umiejętności zdobywała podczas wielu projektów i szkoleń organizowanych przez PSPiA KLANZA. Doskonaliła się pod okiem specjalistów podczas projektów realizowanych w Niemczech i w Polsce, których celem było dokładne poznanie metody Pedagogiki Cyrku. Obecnie prowadzi na stałe ponad 25 grup dziecięcych w lubelskich przedszkolach i szkołach. Jest członkiem stowarzyszenia Heureka Generator i prowadzi warsztaty podczas projektów międzynarodowych, dzieląc się swoją pasją.

 

Dziecinada  mały cyrk to kolejna odsłona cyklu edukacyjnego Dziecinada. Tym razem treści są skierowane do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Spotkania rozpoczną ciekawe i dynamiczne gry, które rozgrzeją uczestników oraz na przykład wzmocnią ich orientację w przestrzeni. Kolejnym punktem każdego spotkania będzie interaktywny mini pokaz sprzętu, na którym będziemy później trenować. Zajęcia będą prowadzone  metodą Pedagogiki cyrku, stąd nauka wszystkich trików będzie podzielona na małe etapy.

 

Wydarzenia w ramach cyklu „Dziecinada – mały cyrk” odbywają się przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz są objęte patronatem przez Kuglarstwo.pl

 

Szczegóły

Data:
15 września 2018
Czas:
10:30 - 12:00

Miejsce

DDK Węglin
Lublin, + Google Map