WAŻNE
Po zamachu na prezydenta Gdańska (Styczeń 15, 2019 10:29 am)
Arcyciekawy Arkadiusz Gola (Styczeń 14, 2019 9:50 am)
Premiera filmu o Leopoldzie Ungerze (Styczeń 14, 2019 9:35 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

JARMARK JAGIELLOŃSKI

17 sierpnia 2018 - 19 sierpnia 2018

Jarmark Jagielloński to czas, kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest poprzez muzykę, śpiew
i taniec. W programie wydarzenia jest miejsce na koncerty muzyki tradycyjnej, jak i te nią inspirowane. To także wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
W ramach Jarmarku Jagiellońskiego będzie realizowany specjalny program w zw. z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości w oparciu o stworzoną Orkiestrę, która oprócz repertuaru muzyki tradycyjnej Lubelszczyzny, przygotuje melodie legionowe. Istotnym punktem będą potańcówki w ramach Jarmarku, z uwzględnieniem repertuaru okresu międzywojnia (18 sierpnia). Towarzyszyć temu będą warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Orkiestra zostanie wyposażona
w czapki „Maciejówki”- podkreślające obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Czapki „Maciejówki” dostępne będą również w atelier fotograficznym w przestrzeni miasta przy kurze – symbolu Jarmarku, gdzie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz zakupić limitowaną edycję czapek.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
jarmarkjagiellonski.pl

Szczegóły

Start:
17 sierpnia 2018
Koniec:
19 sierpnia 2018