WAŻNE
Jak smakuje “Kulturalna”  (Lipiec 22, 2019 9:36 am)
KIA ProCeed – dobra kontynuacja (Lipiec 22, 2019 8:50 am)
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne (Lipiec 19, 2019 12:50 pm)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie w ramach cyklu „Kinozofia”

Kwiecień 9 @ 16:30

Studenckie Koło Naukowe “Holon” oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kinozofia”. Tym razem organizatorzy zajmą się tematem sensu życia. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia br. (wtorek) o godz. 16:30 w Auli Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4, Lublin).

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie film poszukiwaniu źródła nieśmiertelności, który będzie inspiracją do postawienia pytań takich jak: Czym jest sens życia widziany z różnych perspektyw? Czy życie może nie mieć sensu? Czy śmiertelność nadaje czy odbiera życiu jego sens? Czy życie sensowne musi być szczęśliwe? Z tymi pytaniami mierzyć się będą specjaliści z trzech różnych dziedzin: dr hab. Paweł Sikora – filozof, znawca kina, dr Małgorzata Kuśpit – psycholożka, specjalistka od psychologii twórczości oraz ks. dr hab. Alfred Wierzbicki – duchowny, teolog i etyk.

Wstęp na wydarzenie jest wolny 

Kinozofia to cykl fascynujących spotkań dyskusyjno-filmowych oraz warsztatów filmowych organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe “Holon” oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS. W ich trakcie poruszane są najciekawsze pytania z pogranicza filozofii i innych dziedzin. Uczestnicy mogą zobaczyć, jak wiele pytań i inspiracji kryje się pod – z pozoru zwyczajnymi – zjawiskami.

Szczegóły

Data:
Kwiecień 9
Czas:
16:30

Miejsce

Wydział Filozofii i Socjologii UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4
Lublin,
+ Google Map