WAŻNE
Masz wybór (Październik 18, 2019 9:21 am)
Co z przyszłością kultury studenckiej? (Październik 17, 2019 10:44 am)
BIOTEKA w Karczmie Słupskiej (Październik 17, 2019 9:05 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Tribute to Tadeusz Nalepa” – koncert w ramach Lublin Blues Session

16 września 2018

Wydarzenie rozpocznie otwarcie wystawy Galerii na wsi Niebrów, która powstała z pasji i miłości do zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Galeria gromadzi zbiory i pamiątki kolekcjonerskie poświęcone twórczości Tadeusza Nalepy. Zobaczymy wystawę okładek płytowych, podpisanych przez autorów i zatopionych w szkle.
Koncerty rozpocznie Adam Bartoś wykonując program “Breakout/Nalepa” w swoich aranżacjach. Klasyka, którą wszyscy znamy, została przez Adama poetycko odczytana i zaprezentowana w nowej formie. Utwory zagrane są lekko, akustycznie, a jednocześnie
zachowują charakter pierwowzoru i jego duszę.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert szczecińskiej formacji “After Blues”. Zespół działa nieprzerwanie od 38 lat i ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw. Blisko współpracowali m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat). “After Blues”
wyróżnia się nie tylko intrygującym repertuarem, ale także dwuosobowym składem.
Waldemar Baranowski i Leszek Piłat do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach, ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwiliświat. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Szczegóły

Data:
16 września 2018

Miejsce

ACK Chatka Żaka
ul. Radziszewskiego 16
Lublin,
+ Google Map