WAŻNE
Masz wybór (Październik 18, 2019 9:21 am)
Co z przyszłością kultury studenckiej? (Październik 17, 2019 10:44 am)
BIOTEKA w Karczmie Słupskiej (Październik 17, 2019 9:05 am)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

URSZULA DUDZIAK W LUBLINIE

9 września 2018 @ 19:00

URSZULA DUDZIAK W LUBLINIE

Trasa Wyśpiewam Wam Więcej

09.09.2018 r. – Filharmonia Lubelska

Jedna z największych wokalistek polskiej muzyki jazzowej Urszula Dudziak, powraca z nową książką, zatytułowaną „Wyśpiewam wam więcej”. Z tej okazji artystka rusza w trasę koncertową, w trakcie której odwiedzi cztery polskie miasta: Wrocław, Gdańsk, Lublin oraz Poznań. Razem z nią na scenie pojawi się piątka wybitnych muzyków pod przewodnictwem jednego z najlepszych polskich kompozytorów młodego pokolenia – Jana Smoczyńskiego. Podczas koncertu w Filharmonii Lubelskiej usłyszymy utwory z ostatniego albumu piosenkarki „Wszystko gra” oraz najciekawsze kompozycje z dorobku jej bogatej kariery w zaskakujących i odświeżonych aranżacjach.

Po znakomicie przyjętym książkowym debiucie Urszula Dudziak powraca z nową książką. “Wyśpiewam wam więcej” to porcja świetnych anegdot i inspirujących historii z życia fenomenalnej artystki, charyzmatycznej osobowości, elektryzującej kobiety. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na początek września. Z tej okazji odbędzie się również trasa koncertowa o tym samym tytule. Artystka podczas czterech koncertów odwiedzi Centrum Koncertowe A2 we Wrocławiu, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonię Lubelską oraz gdański Stary Maneż. Towarzyszyć będzie jej zespół, w składzie którego zobaczymy Jana Smoczyńskiego (pianino), Krzysztofa Pacana (bas), Roberta Cichego (gitara), Tomka Torresa (bębny) oraz Łukasza Poprawskiego (saksofon).

Zdaniem krytyków muzycznych Urszula Dudziak jest czołową postacią polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów, karierę zaczynała u boku Krzysztofa Komedy, później występowała z takimi tuzami jak Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. W 1972 roku prestiżowy amerykański magazyn “Down Beat” przyznał jej albumowi “Newborn Light” maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. W 1979 roku “Los Angeles Times” mianował Urszulę Dudziak Piosenkarką Roku. Jej utwór “PAPAYA” stał się światowym hitem. Na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2008 r. przyznano jej tytuł “Artysta bez granic”. Dysponuje niezwykłą skalą głosu; porównywano ją do Ymy Sumac, peruwiańskiej śpiewaczki, mającej skalę 5-oktawową. Swoboda i perfekcja intonacji oraz technika wokalna zyskały jej opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Znana jest ze stosowania klasycznej techniki wokalnej zwanej “scatem”. Jest mistrzynią tego, popularnego w jazzie, sposobu śpiewania, polegającego na naśladownictwie dźwięków instrumentów.

Koncerty Urszuli Dudziak to mieszanka jazzowej wirtuozerii na najwyższym poziome z wokalną ekwilibrystyką, która jest domeną artystki. “Trudno uwierzyć w Ulę Dudziak siedemdziesięciolatkę. Wokalistka jest w swojej najwyższej formie – mówi Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum. – “Wydała niedawno swój kolejny album i jest to płyta rewelacyjna: oryginalny materiał, nagrany ze świetnymi muzykami.” – dodał. Pomiędzy utworami usłyszymy również kilka ciekawych anegdot z życia artystki, opowiedzianych w lekkim i zabawnym tonie. Podczas koncertów będzie możliwość nabycia książki oraz spotkania z artystką. Nie ulega wątpliwości, że szykuje nam się jedno z najciekawszych wydarzeń tej jesieni na polskim rynku jazzowym.

Urszula Dudziak wystąpi z zespołem w składzie:

Jan Smoczyński – pianino

Krzysztof Pacan – bas

Robert Cichy – gitara

Tomek Torres – bębny

Łukasz Poprawski – saksofon

 

Bilet Online:

InterTicket Polska https://www.interticket.pl/program/urszula-dudziak-w-lublinie-3860

KupBilecik.pl https://www.kupbilecik.pl/impreza-28170-urszula.dudziak.lublin.html

 

Sprzedaż biletów w punktach stacjonarnych:

➡ Księgarnia Naukowo-Techniczna, ul. Krakowskie Przedmieście 39, Lublin

➡ Sklep Muzyczne Riff – Lublin, ul. Lubartowska 11/13, Lublin

➡ Biuro Podróży – Big Holiday, M.Brandt, Wałowa 7, Radom

➡ Księgarnia Bumerang, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 17, Świdnik

 

Partnerzy: Jazz Forum, RMF Classic, JazzSoul.pl, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Hotel Wieniawski, Skoda Żagiel Auto

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1867079320257807

 

Urszula Dudziak z zespołem wystąpi również w:

Urszula Dudziak – Wrocław – Wyśpiewam Wam Więcej – 07.09.2018 r.

Urszula Dudziak – Poznań – Wyśpiewam Wam Więcej – 08.09.2018 r.

Urszula Dudziak – Lublin – Wyśpiewam Wam Więcej – 09.09.2018 r.

Urszula Dudziak – Gdańsk – Wyśpiewam Wam Więcej – 27.09.2018 r.

 

Organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy

www.agencjaperspektywy.pl

 

 

Pełne informacje o trasie „ Wyśpiewam Wam Więcej” : https://www.facebook.com/dudziakurszula/

 

 

Szczegóły

Data:
9 września 2018
Czas:
19:00

Miejsce

Filharmonia Lubelska
ul.Marii Curie –Skłodowskiej 5
Lublin,
+ Google Map