fbpx

Zakochaj się w Muzycznym… Kameralnie!

31 października 2018
714 Wyświetleń

W listopadzie 2018 r. Teatr Muzyczny w Lublinie po raz pierwszy zaprosi widzów na Scenę Kameralną. Zainaugurujemy działalność tej sceny już 11 listopada 2018 r. o godz. 18.00 koncertem „Polska Nasza Niepodległa”. Podczas koncertu usłyszymy piękne arie operowe i pieśni, związane z historią Polski, a więc dziedzictwo zapisane w słowach i dźwiękach. Usłyszymy melodie, które są znane wszystkim niezależnie od wieku i poglądów politycznych. W tę niezwykłą muzyczną podróż zabiorą nas soliści: Anna Barska i Patrycjusz Sokołowski, którym przy fortepianie towarzyszyć będzie Małgorzata Papiewska. Całość poprowadzi Paweł Świętorecki.

Scena Kameralna będzie miejscem realizacji projektów tzw. „małych form” i wykorzystania przestrzeni dotychczas niezagospodarowanej. Będziemy wspierać młodych artystów i autorskie pomysły umożliwiając ich prezentację w naszym teatrze. Nie zapominamy też o starszej publiczności i artystach, którzy przez wiele lat tworzyli nasz teatr i jego atmosferę. Podczas spotkań z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, ”Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat” czy „Randez-Vous z Artystą” przybliżymy sylwetki artystów, którzy już odeszli na zasłużone emerytury. Takie spotkania będą okazją do wspomnień i refleksji przy filiżance aromatycznej kawy. Mamy nadzieję, że nasi goście udzielą cennych rad i wskazówek młodemu pokoleniu artystów.

 Na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Lublinie odbywać się będą koncerty i spotkania z artystami. W planach mamy również serię wykładów o muzyce i teatrze, których celem będzie m.in. aktywizacja Seniorów.

Liczymy, że nasze pomysły spotkają się z zainteresowaniem ze strony widzów.

Do zobaczenia na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Lublinie!

(materiały Teatru Muzycznego w Lublinie)

Zostaw komentarz