fbpx
WAŻNE
Warsztaty online Design Thinking (Październik 26, 2020 3:22 pm)
Koronawirus raport (Październik 26, 2020 1:28 pm)
Kowno – mój dobry adres (Październik 26, 2020 10:29 am)
Kawaleria z Chełma (Październik 24, 2020 11:18 am)

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

12 października 2020
59 Wyświetleń

Pływaczki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, które zakończyły się w niedzielę w Lublinie. W zawodach wystartowało blisko 400 uczestników z 53 uczelni. Przez dwa dni w AQUA Lublin rywalizowano nietypowo, bo w czterech blokach startowych podzielonych na konkurencie i serie. 

Cztery złote medale wywalczyła Daniela Georges z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wygrała 100 metrów stylem dowolnym i motylkowym oraz w sztafecie kobiet i mieszanej 4×50 metrów stylem dowolnym. Dwa razy – w sztafecie oraz na 50 metrów dowolnym – na najwyższym stopniu podium stanęła jej koleżanka z uczelni Luigia Sirigniano. Trzy złote medale powędrowały do Kamila Bryły z UMCS Lubli. Bryła był najszybszy na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz w sztafecie mieszanej 4×50 metrów stylem dowolnym.

Klasyfikację generalną kobiet wygrały studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi okazali się reprezentanci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, 1. dzień

Kobiety

  • 50 metrów dowolnym

1. Luigia Sirigniano (UMCS Lublin) 26.27
2. Kalina Gralewska (AWF Warszawa) 26.52
3. Natalia Pawlaczek (AGH Kraków) 26.66

  • 50 metrów grzbietowym

1. Dominika Kulaga (CH Rzeszów) 28.54
2. Iga Wrzosek (SGGW Warszawa) 30.08
3. Anna Kozłowska (WSG Bydgoszcz) 30.12

  • 100 metrów dowolnym

1. Daniela Georges (UMCS Lublin) 56.27
2. Luigia Sirigniano (UMCS Lublin) 57.66
3. Kamila Andrzejewska (UMCS Lublin) 57.91

  • 100 metrów klasycznym

1. Angelika Wikieł (Łazarski Warszawa) 1:11.10
2. Weronika Żmuda (UMCS Lublin) 1:12.35
3. Martyna Nowak (UŚ Katowice) 1:13.25

  • 100 metrów motylkowym

1. Daniela Georges (UMCS Lublin) 1:00.96
2. Aleksandra Niemiec (URz Rzeszów) 1:02.35
3. Anna Solak (AGH Kraków) 1:02.38

  • 100 metrów grzbietowym

1. Aleksandra Niemiec (URz Rzeszów) 1:04.90
2. Julia Święcka (UW Warszawa) 1:05.49
3. Anna Teresko (PŚ Gliwice) 1:06.52

  • 4×50 metrów dowolnym

1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Daniela Georges, Paula Żukowska, Luigia Sirigniano, Kamila Andrzejewska) 1:47.36
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Inez Pogorzelska, Adrianna Mendyk, Karolina Żarnowska, Kalina Gralewska) 1:50.50
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Anna Solak, Marta Iżycka, Aleksandra Bartyzel, Natalia Pawlaczek) 1:51.46

  • 4×50 metrów zmiennym

1. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Michalina Pecyna, Alicja Sarosiek, Marcelina Jaworska, Iga Wrzosek) 2:04.66
2. Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wiktoria Szlachcic, Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Iryna Stoyeva) 2:05.18
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Julia Nadolska, Karolina Zygo, Weronika Żmuda, Julia Wójtowicz) 2:06.05

Mężczyźni

  • 50 metrów dowolnym

1. Jakub Kraska (UŁ Łódź) 22.37
2. Hubert Nakielski (PW Warszawa) 22.53
3. Kamil Buczkowski (AGH Kraków) 23.36

  • 50 metrów grzbietowym

1. Kamil Bryła (UMCS Lublin) 25.19
2. Kuba Więckowski (ZUT Szczecin) 25.76
3. Filip Kołodziejski (UZ Zielona Góra) 25.92

  • 100 metrów dowolnym

1. Jakub Kraska (UŁ Łódź) 48.87
2. Wojciech Kaźmierczak (UW Warszawa) 50.21
3. Adam Dubiel (UMCS Lublin) 50.54

  • 100 metrów klasycznym

1. Jan Kałusowski (PŁ Łódź) 58.71
2. Bartłomiej Roguski (AWF Warszawa) 59.88
3. Robert Kusto (PW Warszawa) 1:01.08

  • 100 metrów motylkowym

1. Marcel Wągrowski (PŁ Łódź) 54.29
2. Tomasz Dobrzyński (AWF Warszawa) 54.63
3. Yauheni Puzan (UW Warszawa) 55.73

  • 100 metrów grzbietowym

1. Kamil Bryła (UMCS Lublin) 53.77
2. Krzysztof Morawski (WSG Bydgoszcz) 56.48
3. Artur Kostanowicz (AWF Warszawa) 56.71

  • 4×50 metrów dowolnym

1. Politechnika Warszawska (Robert Kusto, Hubert Nakielski, Maciej Wójcicki, Patryk Lis) 1:32.75
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Łukasz Solak, Kamil Buczkowski, Andrzej Michalczyk, Jakub Kmiecik) 1:32.88
3. Uniwersytet Warszawski (Wojciech Kaźmierczak, Cezary Zieliński, Maciej Włodarczyk, Yauheni Puzan) 1:33.09

  • 4×50 metrów zmiennym

1. Politechnika Łódzka (Marcel Wągrowski, Bartłomiej Lassek, Jan Kałusowski, Dominik Ostrowski) 1:40.55
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Damian Wlazłowski, Tomasz Dobrzyński, Bartłomiej Roguski, Jakub Smoliński) 1:41.04
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Kamil Bryła, Tomasz Bocheń, Konrad Kadrow, Adam Dubiel) 1:41.44

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 873
2. Politechnika Śląska w Gliwicach 632,5
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 546,5

Wyniki 2. dnia AMP

  • 50 metrów klasycznym

1. Martyna Nowak (UŚ Katowice) 33.23
2. Aneta Chmielewska (UW Warszawa) 33.69
3. Dominika Kulaga (CH Rzeszów) 33.80

  • 50 metrów motylkowym

1. Anna Solak (AGH Kraków) 28.68
2. Amelia Pisarczyk (AWF Kraków) 29.29
3. Zofia Sajecka (WUM Warszawa) 29.39

  • 100 metrów zmiennym

1. Zuzanna Dzwonnik (PŁ Łódź) 1:05.11
2. Kamila Andrzejewska (UMCS Lublin) 1:05.94
3. Aleksandra Bartyzel (AGH Kraków) 1:07.63

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 841
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 820
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 725

Wyniki 2. dnia AMP

  • 50 metrów klasycznym

1. Jan Kałusowski (PŁ Łódź) 26.91
2. Jan Kozakiewicz (SGH Warszawa) 27.62
3. Łukasz Solak (AGH Kraków) 27.77

  • 50 metrów motylkowym

1. Bartłomiej Lassek (PŁ Łódź) 24.12
2. Jakub Smoliński (AWF Warszawa) 24.45
3. Tomasz Dobrzyński (AWF Warszawa) 24.63

  • 100 metrów zmiennym

1. Wojciech Kaźmierczak (UW Warszawa) 55.71
2. Marcel Wągrowski (PŁ Łódź) 55.89
3. Andrzej Michalczyk (AGH Kraków) 56.29

Sztafety mieszane

  • 4×50 dowolnym

1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Luigia Sirigniano, Kamil Bryła, Daniela Georges, Adam Dubiel) 1:38.95
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Łukasz Solak, Anna Solak, Andrzej Michalczyk, Natalia Pawlaczek) 1:39.71
3. Politechnika Łódzka (Bartłomiej Lassek, Julia Wróbel, Zuzanna Dzwonnik, Marcel Wągrowski) 1:39.95

fot. Zbigniew Wójcik

źródło: azs.lublin.pl

Zostaw komentarz