fbpx

Zaułek Książki na wiosnę

13 kwietnia 2023
436 Wyświetleń

“Zaułek Książki” to miejsce, gdzie przy kawie i herbacie, toczy się rozmowa o literaturze, uczestnicy dzielą się swoją twórczością, pojawiają się też znani pisarze. Pomysłodawcą projektu jest młoda lubelska organizacja, “Ulica Krótka”. Ze wsparciem Wydawnictwa Czarnego, zapraszają czytelników, autorów i amatorów próbujących sił w pisaniu do udziału w wiosennym projekcie literackim. Pierwsze spotkania startują już w drugiej połowie kwietnia.

Cykliczne wydarzenia mają stać się punktem styku głosów doświadczonych pisarzy, początkujących autorów i zwykłych bibliofilów. Kto może zostać pisarzem? Czy od pierwszego słowa książki daleko jeszcze do jej wydania? Jak wygląda pisanie książki od kulis? – to tylko niektóre z poruszanych na spotkaniach tematów. Nie zabraknie także luźnych rozmów o tym, jak to się dzieje, że lubimy czytać akurat tę, a nie inną książkę, szlifowania warsztatu literackiego oraz dzielenia się własną twórczością w kameralnych gronie.

Spotkania autorskie z autorami Wydawnictwa Czarnego w Domu Słów (ul. Królewska 17, Lublin):

  • Jerzy Haszczyński – Rzeźnia numer jeden | 19 kwietnia, godz. 16:30 | podróż za zachodnią granicę kraju, razem z książką „Rzeźnia numer jeden i inne reportaże z Niemiec” Jerzego Haszczyńskiego. W jakim stanie jest obecnie niemieckie społeczeństwo? Czy rzeczywiście Niemcy są tak otwarci i nowocześni, jak przyjęło się uważać? Razem z autorem będzie można odwiedzić zarówno prowincje, jak i wielkie aglomeracje, a także miejsca, gdzie ścierają się ze sobą wschód i zachód, a tolerancja zdaje się być jedynie chwytliwym sloganem. Wizerunek Niemiec upadnie na rzecz obrazu nowego, nakreślonego z chirurgiczną – lub też reporterską – precyzją. Dowiedz się więcej o kulisach pracy reportera na spotkaniu autorskim 19 kwietnia o godz. 17:00 w Domu Słów.
  • Łukasz Drozda, autor książki „Dziury w ziemi” | 10 maja o godzinie 17:00.
  • Beata Dżon-Ozimek i Michał Olszewski, autorzy książki „Ptaki krzyczą nieustannie” | 14 czerwca o godzinie 18:00.

W kwietniu także Krótki bookish speed-dating w Kawiarni Między Słowami (ul. Rybna 4, Lublin) | 24 kwietnia od godziny 18:00 | Hej, jakie książki lubisz? W “Zaułku Książki” porozmawiasz o swoich literackich miłościach, wzruszeniach i zachwytach. O tym, jak autorzy sprawiają, że nie umiemy odłożyć książki na półkę, zarywamy noce i dnie, podążając za przygodami naszych ulubionych i znienawidzonych bohaterów. Weź udział w bookish speed-datingu i poznaj swoje literackie bratnie dusze. Będziemy dzielić się opiniami o książkach i świętować rozpoczęcie naszego nowego “krótkiego” projektu przy pysznej kawie czy herbacie.

W nadchodzących miesiącach:

  • krótkie warsztaty literackie w przestrzeni młodzieżowej Hej! (ul. Peowiaków 11, Lublin) – 18 maja od godziny 18:00,
  • (nie)krótki wieczorek autorski w Kawiarni Między Słowami (ul. Rybna 4, Lublin) – 12 czerwca od godziny 18:00.

Zostaw komentarz