fbpx

Zawód na wyciągnięcie ręki

10 kwietnia 2020
617 Wyświetleń

Rzemiosło w Polsce przeżywa powrót do wielowiekowej tradycji. Odpowiedzią na zapotrzebowanie na pracowników jest istniejące od 2003 roku Centrum Szkolenia Młodzieży i Dorosłych w Lublinie, w którym od początku istnienia przeprowadzono około tysiąca kursów, dając tym samym możliwość rozwoju i nabycia nowych umiejętności osobom szukającym pracy lub chcącym zmienić kwalifikacje zawodowe. 

 Jaka oferta? 

W ofercie Centrum Szkolenia można wybierać pomiędzy ponad 20 kursami branż: motoryzacyjnej, budowlanej, artystycznej, elektromechanicznej i elektrycznej. Każdy kurs trwa zaledwie od 3 miesięcy, z czego aż 2 miesiące stanowią same praktyki. Ukończenie kursu upoważnia do przystąpienia do egzaminu czeladniczego przed Komisjami Egzaminacyjnymi Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie i uzyskania tytułu czeladnika w danym zawodzie. 

Organizacją praktyk zajmuje się Centrum Szkolenia Młodzieży i Dorosłych w Lublinie. Odbywają się one w zakładach rzemieślniczych w miejscu zamieszkania uczestnika kursu, co stanowi duże udogodnienie dla osób spoza Lublina. 

Dlaczego warto?

Poprzez zacieśnienie współpracy z pracodawcami zrzeszonymi w Izbie około 80% naszych absolwentów znajduje pracę. Z badań przeprowadzonych w latach ubiegłych 98,5% pracuje w zawodzie, które zdobyło podczas kursów wyuczających i kwalifikacyjnych. 

Centrum Szkolenia Młodzieży i Dorosłych w Lublinie jest korzystną alternatywą dla innych placówek szkolących, gdyż nauka trwa w nim krócej i jest nastawiona przede wszystkim na zdobywanie umiejętności praktycznych, a co za tym idzie, możliwość znalezienia pracy w zawodzie od zaraz. Ponadto przynależność do środowiska lubelskich rzemieślników to prestiż poprzedzony długą tradycją. Rzemiosło z tak bogatą ofertą kształcenia dla młodzieży stanowi obecnie poważne wsparcie dla gospodarki, a tym samym zapewnia niezależność finansową i zawodową.

Jakie trzeba spełniać warunki, aby zapisać się na kurs?

Na kurs może zapisać się każdy pełnoletni bez względu na posiadane wykształcenie (wystarczy wykształcenie podstawowe) czy dotychczasowe doświadczenie. 

Udogodnieniem jest także możliwość wnoszenia opłat w systemie ratalnym, bez konieczności opłat „z góry”.

Nabór na kursy prowadzony jest cały rok, a grupy uczestników liczą do 10 osób, co daje komfort i korzyści z nauki.

Centrum Szkolenia Młodzieży i Dorosłych w Lublinie

ul. Chopina 28, 20-023 Lublin

www.izba.lublin.pl

Zapisy na kursy pod nr. telefonów:

609 828 860 | 81 743 69 42

foto Marcin Pietrusza

Zostaw komentarz