fbpx

Zespół Teatru Andersena na Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie

9 lutego 2023
352 Wyświetleń

7 lutego, zespół Teatru Andersena zagrał spektakl „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi w reżyserii Elżbiety Depty, przy pełnej sali najmłodszych widzów (500 miejsc) podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023 w Krakowie.

Teatr został zaproszony na festiwal przez organizatora, czyli Nowohuckie Centrum Kultury, które co roku, podczas ferii zimowych, popularyzuje sztukę teatralną wśród dzieci i młodzieży, zachęca do uczestnictwa kulturze teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką.

Festiwal potrwa do 12 lutego. Tegoroczna edycja jest poświęcona zagadnieniom ekologii. Podczas 14 festiwalowych dni na trzech scenach dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski, m.in.: z Gdańska, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Wałbrzycha, Lublina i Jeleniej Góry.

Bardzo istotną częścią Festiwalu są także spektakle dla naj-najów, na które organizatorzy zapraszają dzieci już od 6 miesiąca życia. Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów. Uczestnicy Festiwalu mogą również uczestniczyć w warsztatach i interaktywnych wystawach.

foto Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Zostaw komentarz