fbpx

„Złote Kieszenie” rozdane

5 października 2020
533 Wyświetleń

IV Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” już za nami. Od początku roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie były prezentowane najbardziej interesujące spektakle teatralne pod względem scenografii i kostiumów, które w znaczący sposób w tych właśnie realizacjach wzmacniają dramaturgię. W tym roku jury nie zdecydowało się przyznać Grand Prix.

Nagrodę „Złota Kieszeń” za najlepszą scenografię otrzymali autorzy przedstawienia „Nic” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego łączący scenografię (Robert Mleczko i Jan Strumiłło) z prezentacją wideo (Yan Kalnberzin). Nagrodą „Złota Kieszeń” za najlepszy kostium został uhonorowany Mirek Kaczmarek za kostiumy do spektaklu „Trojanki” w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże w Gdańsku w uznaniu dla poetyki kostiumów, które okazały się integralnym elementem przzedstawienia.

Uroczysty wieczór poprzedziło otwarcie wystawy „Prometeusz” autorstwa studentów uczelni artystycznych z całej Polski. Natomiast na zakończenie można było obejrzeć

widowisko plenerowe „Zapach czasu” w reżyserii Jerzego Jerzego Zonia z krakowskiego Teatru KTO.

Foto: Spektakl “Trojanki”, reż. Jan Klata, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Zostaw komentarz