fbpx

Złoty Maksymilian Neć

19 listopada 2018
775 Wyświetleń

Sportowcy z Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki coraz częściej sięgają po najwyższe zawodowe laury. Dziesięcioletni Maksymilian Neć podopieczny sejseja Ryszarada Skwarskiego z Pucharu Świata Dzieci, który odbył się w Kanadzie przywiózł komplet medali.

Zawody rozegrano w St. John’s dniach 21-28 października, Maksymilian do stolicy prowincji Nowej Funlandii pojechał dzięki otrzymanej wcześniej nominacji. Oficjalne powołanie sportowiec odebrał w połowie października we Wrocławiu. – Uczestniczyłem w trzech edycjach „Sportowego Talentu”, w Pucku, Starej Wsi i we Wrocławiu – relacjonuje Maks. – Następnie dostałem nominacje na Mistrzostwa Świata w Kanadzie – mówi karateka. To była ogromna szansa, by wykazać się i zaprezentować nabyte umiejętności. Dzięki wysokim ambicjom sportowym i doskonałej technice Maks zdobył na zawodach komplet medali (złoty w en-bu, srebrny w kata drużynowym oraz brązowy kata indywidualnym). – Maks to bardzo zdolny uczeń, przykłada się do treningów, potrafi się skoncentrować, szybko się mobilizuje, ma cel i zawsze myśli o pierwszym miejscu – mówi trener Maksa Ryszard Skwarski. – Ponadto Maks ma świetne predyspozycje; jest gibki, szybki i sprawny fizycznie – dodaje sensej. To wszystko składa się na jego sukcesy, których na swoim koncie odnotował już bardzo wiele. – Karate trenuję od 4 lat, zdobyłem medale na mistrzostwach Polski, Europy i teraz świata. W sumie posiadam ponad 30 medali, z czego aż 26 to złote krążki – wylicza Maks. – Moim marzeniem jest zdobyć 9. dan. Wszystko co do tej pory osiągnąłem, zawdzięczam sensejowi Ryszardowi – puentuje mistrz. Katarzyna Neć, mama Maksa jest niezwykle dumna z osiągnięć syna. – Gdyby nie upór, konsekwencja i miłość do karate, tego wszystkiego pewnie by nie było – mówi. – Maks kiedyś swoich sił próbował w piłce nożnej, ale nie przypadła mu do gustu, karate to sport, który od razu stał się jego pasją – opowiada mama.

Obecnie zawodnicy Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki przygotowują się na mistorzstwa, które odbędą się na Litwie i na Słowenii. Z kolei Ryszard Skwarski 19 listopada wyjeżdża na dwutygodniowe treningi do Okinawy.

mat. biuro prasowe TKKT

Zostaw komentarz