fbpx

Zmiana terminu festiwalu Carnaval Sztukmistrzów 2020

6 maja 2020
933 Wyświetleń

Carnaval Sztukmistrzów jesienią!

Mając na uwadze zdrowie wszystkich, Warsztaty Kultury zdecydowały już o przeniesieniu na jesień Nocy Kultury oraz na 3-6 września festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Nadszedł moment podjęcia decyzji, aby także lipcowe wydarzenia przybrały nową formę, odpowiednią do otaczającej nas rzeczywistości.

Codzienny program Warsztatów Kultury w Lublinie – warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z literaturą, tradycją czy najlepszą muzyką, można przenieść do rzeczywistości online i #zostaćwdomu. Niestety na podobnych warunkach niezmiernie trudna jest organizacja Carnavalu Sztukmistrzów, dla którego największa wartość to wspólne świętowanie, radość z bycia razem, porozumienie bez słów i brak granic między artystami a publicznością.

Globalny kryzys zdrowotny zmienił rzeczywistość, a lipcowy termin wydarzenia plenerowego (23-26 lipca 2020) wydaje się dziś nieosiągalny, zarówno dla mieszkańców Lublina, wszystkich Polaków jak i tych, którzy do naszego miasta przybywają z zagranicy.

Ze względu na to, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, Carnaval w znanej przez wszystkich formule powróci dopiero za rok. Ale nic straconego! Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się jesienią, w formie na jaką pozwolą nam przepisy sanitarne. Organizatorzy skupią się na polskich artystach ze środowiska cyrkowo-teatralnego.

Materiały Warsztaty Kultury w Lublinie – organizator Carnavalu Sztukmistrzów || foto Natalia Wierzbicka

Zostaw komentarz