fbpx

Znamy wyniki wyborów do Rad Dzielnic w Lublinie

12 marca 2019
686 Wyświetleń

W niedzielę 10 marca 2019 r. na terenie Lublina odbyły się wybory do Rad Dzielnic. W konsekwencji wyborów obsadzono 430 mandatów w 27 dzielnicach Lublina. W dzielnicy Bronowice w obwodzie głosowania nr 2 dwóch kandydatów otrzymało równą liczbę głosów upoważniającą do przyznania im ostatniego mandatu. W związku z powyższym o pierwszeństwie rozstrzygnie losowanie, które zostanie przeprowadzone w dniu 11 marca 2019 r.– Gratuluję nowo wybranym do Rad Dzielnic. Dziękuję za wasze zaangażowanie i życzę dobrej i owocnej pracy na rzecz dzielnic, a zarazem na rzecz Miasta Lublin. Rady dzielnic są bardzo ważnym elementem udziału mieszkańców w zarządzaniu Lublinem, bez nich głos mieszkańców i sprawy dzielnic byłyby znacznie mniej słyszalne. – mówi Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Głosowanie odbywało się na terenie 51 obwodów głosowania. W 27 obwodach głosowań nie przeprowadzono z powodu zgłoszenia się kandydatów w liczbie nie większej od liczby mandatów. Głosowań nie było w 4 z 27 dzielnic (Węglin Południowy, Wieniawa, Za Cukrownią, Zemborzyce). Wówczas zgłoszeni kandydaci stali się bez głosowania wybranymi członkami rad dzielnic. We wszystkich lokalach wyborczych głosowanie rozpoczęło się punktualnie, obwodowe komisje wyborcze nie zgłosiły żadnych poważnych incydentów, które mogły mieć wpływ na przebieg głosowania.

Średnia frekwencja dla Lublina wyniosła 6,79%. Procentowo największa frekwencja wyborcza została odnotowana w dzielnicach Szerokie (18,97%), Głusk (16,26%), Hajdów-Zadębie (14,46%). Natomiast frekwencja najniższa wystąpiła na Wrotkowie (2,71%).

Zostaw komentarz